Policjanci zlikwidowali nielegalną plantację marihuany

  • 22.02.2021, 13:00
  • Źródło: KWP Gdańsk
Policjanci zlikwidowali nielegalną plantację marihuany

Podziel się:

Oceń:

Policjanci z gdańskiej komendy wojewódzkiej wspólnie z funkcjonariuszami z Kartuzach zatrzymali wczoraj 42-latka, który na poddaszu swojego domu prowadził plantację konopi indyjskich. Mężczyzna usłyszał zarzut nielegalnej uprawy tych roślin, za co grozi mu kara pozbawienia wolności do 8 lat.

18 lutego policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KWP w Gdańsku wraz z kartuskimi kryminalnymi weszli na teren posesji w powiecie kartuskim, gdzie według wcześniej uzyskanej informacji, ma być prowadzona plantacja konopi indyjskich. Podczas przeszukania budynku mundurowi ujawnili na poddaszu specjalnie przygotowane pomieszczenie, w którym znajdowało się 168 krzaków konopi. Funkcjonariusze zabezpieczyli rośliny oraz urządzenia służące do ich uprawy, natomiast 42-latek został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu.

Następnego dnia policjanci doprowadzili zatrzymanego mężczyznę do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut nielegalnej uprawy konopi innej niż włókniste. Z uwagi na fakt, że ilość zabezpieczonych roślin mogła dostarczyć znaczne ilości ziela konopi 42-latkowi grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat, która może zostać zwiększona o połowę, ponieważ nie był to jego pierwszy konflikt z prawem. Mężczyzna w przeszłości odbywał już karę pozbawienia wolności za przestępstwo podobne.

Źródło: KWP Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe