Ostatnia szansa na zgłoszenie projektu do budżetu obywatelskiego

  • 22.02.2021, 16:00
  • Wawrzyniec Mocny
Ostatnia szansa na zgłoszenie projektu do budżetu obywatelskiego pixabay

Podziel się:

Oceń:

Jeszcze tylko do środy 24 lutego można składać projekty do Budżetu Obywatelskiego Tczewa, które będą realizowane w 2022 r. Projekt może zgłosić każdy mieszkaniec Tczewa bez względu na wiek. Nie ma okręgów, projekty mogą dotyczyć całego miasta. Jak informuje prezydent Mirosłw Pobłocki, kwota do wydania to nadal 1 mln zł. Projekty będą wyłonione w tym roku, a realizowane w kolejnym. Głosowanie odbędzie się po wakacjach.

Założeniem budżetu obywatelskiego jest, by każda mieszkanka i każdy mieszkaniec miasta mógł zadecydować o tym, w jaki sposób wydawać część budżetu miejskiego lub też publicznego. Najczęściej jest on tworzony poprzez wykorzystanie takich narzędzi, jak poznanie priorytetów w wydawaniu pieniędzy przez samych członków danej wspólnoty, wybór delegatów budżetowych, reprezentujących lokalne społeczności, wsparcie techniczne ze strony rajców miejskich (na poziomie lokalnym), lokalne i regionalne zgromadzenia w celu debaty i głosowania nad priorytetowymi wydatkami, a następnie implementacja pomysłów mających bezpośrednie przełożenie na jakość życia mieszkańców...

 

Prezydent Miasta Tczewa na podstawie art.30 ust.2 pkt 2 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (t.j. Dz.U.2020 poz. 713), Uchwały nr XVI/138/2020 Rady Miejskiej w Tczewie z dnia 30 stycznia 2020 r. w sprawie zasad i trybu przeprowadzania konsultacji społecznych budżetu obywatelskiego z mieszkańcami miasta Tczewa (Dz. Urz. Woj. 2020, poz.1034) powiadomił o rozpoczęciu w dniu 04.02.2021 r. konsultacji społecznych z mieszkańcami miasta Tczewa w sprawie przeznaczenia części budżetu Miasta Tczewa na rok 2022, zwane dalej Budżetem Obywatelskim Miasta Tczewa 2022.

 

 

(tomm)

Wawrzyniec Mocny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe