Konkurs na realizację szczepień ochronnych przeciwko wirusowi HPV

  • 24.02.2021, 10:00
  • Wawrzyniec Mocny
Konkurs na realizację szczepień ochronnych przeciwko wirusowi HPV Materiały promocyjne

Podziel się:

Oceń:

Starostwo Powiatowe w Tczewie ogłosiło konkurs ofert na realizację szczepień ochronnych przeciwko wirusowi HPV dziewcząt urodzonych w 2009 r. Zarząd Powiatu Tczewskiego zaprasza do składania ofert na realizację szczepień ochronnych w ramach Powiatowego Programu Profilaktyki Zakażeń Wirusem Brodawczaka Ludzkiego HPV: „Chronię życie przed rakiem”. Termin składania ofert to 10 marca br. do godz. 15:30.

Szczepienia są bezpłatne. Na realizację konkursu przeznaczono 500 tys. zł. Pula środków może jednak ulec zwiększeniu, jeśli zapotrzebowanie na szczepienia będzie większe oraz jeśli możliwości finansowe starostwa na to pozwolą. Szacuje się, że obejmą one 70 proc. dziewcząt z rocznika 2009 r.

 

Zostaną przeprowadzone przy użyciu 9-walentnej szczepionki przeciw wirusowi HPV Gardasil 9 w schemacie 2-dawkowym. Podanie pierwszej dawki szczepionki powinno nastąpić bez zbędnej zwłoki po ogłoszeniu wyników konkursu ofert i zawarciu z wybranymi podmiotami leczniczymi umowy realizacji przedmiotowych szczepień ochronnych.

Cykl szczepień powinien być wykonany i rozliczony do dnia 20 grudnia 2021 r.

 

Pod podanym linkiem znajdziemy informacje z podanymi warunkami uczestnictwa w konkursie i sposobie przygotowania oferty:

 

https://www.powiat.tczew.pl/aktualnosci/konkurs-ofert-na-realizacje-szczepien-ochronnych-przeciwko-wirusowi-hpv-dziewczat-urodzonych-w-2009-roku.html

 

Pod powyższym linkiem zyskamy również możliwość pobrania stosownych dokumentów: uchwały, formularza ofertowego, wzoru oświadczenia o niekaralności, umowę realizacji szczepień przeciwko HPV, charakterystykę produktu leczniczego oraz załącznik: „Chronię życie przed rakiem.pdf [Załącznik do Uchwały Nr XXXI/231/2017 Rady Powiatu Tczewskiego z dnia 27 czerwca 2017 r w sprawie przyjęcia do realizacji Powiatowego Programu Profilaktyki Zakażeń Wirusem Brodawczaka Ludzkiego HPV „Chronię życie przed rakiem”.

 

 

Rak szyjki macicy jest pierwszym nowotworem, dla którego naukowcy zidentyfikowali niezbędny czynnik sprawczy – długotrwałe zakażenie wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV). I choć samo zakażenie nie musi prowadzić do zmian chorobowych – to bez obecności wirusa HPV rak szyjki macicy praktycznie nie rozwinie się.

 

Z tym bardzo powszechnym wirusem zetknie się podczas swojego życia co druga osoba aktywna seksualnie. Na szczęście w zdecydowanej większości przypadków organizm zwalcza infekcję samodzielnie. Tam gdzie to się nie udaje, zaczyna się zwykle powolny rozwój zmian, które w efekcie mogą doprowadzić nawet do raka.

Rak szyjki macicy atakuje cicho i powoli. Średni czas rozwoju choroby wynosi od 5 do 10 lat. Przez wiele lat choroba rozwija się niemal bezobjawowo. Dlatego kobiety często zbyt późno zjawiają się u lekarza, i dlatego choroba ta w Polsce zbiera tragiczne żniwo. Każdego roku blisko cztery tysiące Polek słyszy tę straszną diagnozę. Każdego roku blisko dwa tysiące Polek umiera. Rak szyjki macicy to drugi co do śmiertelności nowotwór u kobiet do 45 roku życia. Polka umierająca na raka szyjki macicy traci przeciętnie 26 lat życia.

 

 

 

 

Opr. (tomm)/Starostwo Powiatowe w Tczewie

Wawrzyniec Mocny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe