Policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego. Był poszukiwany, miał zakaz prowadzenia pojazdów, a w portfelu schował narkotyki

  • 03.03.2021, 11:00
  • Źródło: KWP Gdańsk
Policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego. Był poszukiwany, miał zakaz prowadzenia pojazdów, a w portfelu schował narkotyki

Podziel się:

Oceń:

Policjanci z komisariatu w Miastku zatrzymali do kontroli kierującego mercedesem. Okazał się, że mieszkaniec powiat bytowskiego jest nietrzeźwy. Ponadto 43-latek był poszukiwany, nie miał uprawnień i miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. W trakcie interwencji mundurowi znaleźli w jego portfelu narkotyki. Mężczyzna został już przesłuchany i usłyszał zarzuty. W najbliższym czasie o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

W  Miastku policjanci zatrzymali do kontroli kierującego mercedesem. Mundurowi od 43-latka wyczuli alkohol, w związku z czym sprawdzili jego stan trzeźwości. Badanie wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. W trakcie interwencji okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany celem odbycia kary pozbawienia wolności przez 3 lata i 20 dni. Ponadto mieszkaniec powiatu bytowskiego miał cofnięte uprawnienia i dożywotni zakaz kierowania pojazdami, a w jego portfelu mundurowi znaleźli narkotyki. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Śledczy po zebraniu materiałów  przesłuchali 43-latka i przedstawili mu zarzuty. Poszukiwany przez policjantów mieszkaniec powiatu bytowskiego zgodnie z nakazem sądu został przewieziony do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 3 lata i 20 dni.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, pomimo orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych i decyzji o cofnięciu uprawnień oraz posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Źródło: KWP Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe