TRSOW przekazał kolejne kroniki. Unikalne pomysły na turystyczne wypady oraz sporo wiedzy krajoznawczej

  • 15.03.2021, 14:00
  • Wawrzyniec Mocny
TRSOW przekazał kolejne kroniki. Unikalne pomysły na turystyczne wypady… MBP Tczew

Podziel się:

Oceń:

Nadwiślański Klub Krajoznawczy „TRSOW” w ostatnich dniach przekazał do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie 41 kronik, obejmujących lata 1992-2019. Zawarto w nich dokumentację fotograficzną oraz opisową poszczególnych wędrówek, informacje dotyczące działalności klubu, jak również notki poświęcone atrakcjom turystycznym oraz walorom przyrodniczym nowo poznanych miejsc.

Od momentu powstania Nadwiślańskiego Klubu Krajoznawczego „TRSOW” – Oddziału Regionalnego Polskiego Towarzystwa Turystyczno- Krajoznawczego w Gdańsku, prowadzeniem kronik zajmuje się pan Tadeusz Magdziarz. Materiały w postaci zdjęć, odręcznych zapisków, wycinków prasowych przekazywane są przez uczestników wędrówek, które zapewne teraz wkrótce zostaną opracowane przez pracowników biblioteki z Sekcji Historii Miasta. Przekazane obecnie archiwalia  TRSOW nie są jedynymi . Będą stanowiły uzupełnienie wcześniej przekazanych kronik tej organizacji.

Zapraszamy do zapoznania się z kronikami, a także do udziału w kolejnych wyprawach (już po zakończeniu pandemii). Gorąco zachęcamy do poznawania naszego pięknego miasta, naszej Małej Ojczyzny… i nie tylko.

W tczewskiej Fabryce Sztuk, w której mieści się siedziba Klubu, dostępnych jest jeszcze kilka kronik z lat 1995, 2000, 2012, 2017, 2020 oraz kroniki bieżące. Zapoznać można się z nimi podczas spotkań klubowych, na które już teraz serdecznie zapraszamy.

 

Opr. (tomm)/MBP Tczew

Wawrzyniec Mocny

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe