Kolejni ochotnicy założą mundur WOT. Kolejne wcielenie ochotników już w sobotę!

  • 08.04.2021, 16:00
  • Wawrzyniec Mocny
Kolejni ochotnicy założą mundur WOT. Kolejne wcielenie ochotników już… 7PBOT

Podziel się:

Oceń:

10 kwietnia w Słupsku odbędzie się wcielenie ochotników w szeregi 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. kpt. Adama Dedio.

W sobotni poranek bramy koszar 7 Brygady Obrony Wybrzeża przekroczy 34 ochotników, którzy po dokonaniu wszystkich formalności założą wojskowy mundur i charakterystyczny dla Wojsk Obrony Terytorialnej oliwkowy beret. Jedenastu nowych terytorialsów rozpocznie 16-dniowe szkolenie podstawowe, natomiast pozostałe dwadzieścia trzy osoby, przysięgę wojskową mają już za sobą, więc rozpoczną szkolenie uzupełniające, które trwać będzie 8 dni.

Należy podkreślić, że zainteresowanie służbą w 7 PBOT jest bardzo duże, więc liczba nowo wcielanych żołnierzy może się zwiększyć. Nadal bowiem spływają karty powołań z Wojskowych Komend Uzupełnień.

16-dniowych zmagania w ramach szkolenia podstawowego zakończy uroczysta przysięga wojskowa. Słowa roty wybrzmią 25 kwietnia na placu apelowym 7 BOW a nowo zaprzysiężeni terytorialsi zostaną oficjalnie żołnierzami Wojska Polskiego.

Tym samym dołączą do swoich kolegów i koleżanek, którzy już wcześniej przeszli podobną drogę, która przywiodła ich do służby w 7 Pomorskiej Brygadzie OT i podległych jej batalionach lekkiej piechoty – 71 blp w Malborku oraz 73 blp w Słupsku.

 

Maciej Szalbierz

7 PBOT

Wawrzyniec Mocny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe