Powstaje nowa placówka społeczno-opiekuńcza dla osób doświadczających przemocy

  • 16.04.2021, 12:00
  • Wawrzyniec Mocny
Powstaje nowa placówka społeczno-opiekuńcza dla osób doświadczających… Facebook

Podziel się:

Oceń:

Prezydent Mirosław Pobłocki, poinformował na swoim profilu Facebook'owym o powstawaniu nowej placówki społeczno – opiekuńczej. Mowa o Centrum Wspierania Rodziny. Koszt zadania to ok. 800 tys. zł.

- Przy ul. Podgórnej 8 powstaje Centrum Wspierania Rodziny. Kamienica jest przebudowywaną na potrzeby tymczasowego, bezpłatnego schronienia dla osób doświadczających przemocy. Obecnie trwają prace związane z elewacją budynku, wykonane zostały instalacje wewnętrzne (elektryczne, wodno-kanalizacyjne) oraz tynki wewnętrzne. Przez najbliższe miesiące trwać będą prace wykończeniowe wewnątrz budynku, m.in. wykonywanie posadzek, malowanie, biały montaż. Inwestycja jest dofinansowana z funduszy unijnych, ma być gotowa do końca roku – pisze prezydent Tczewa.

 

Dodatkowo w placówce powstanie pomieszczenie do prowadzenie wsparcia przez psychologa czy pracownika socjalnego. Inwestycja ma być gotowa do końca roku.

Zadanie jest dofinansowane w z funduszy unijnych i realizowane w ramach projektu „Miasto od-nowa – rewitalizacja Starego Miasta i Zatorza w Tczewie”, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

 

(tomm)

Wawrzyniec Mocny

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe