Musieli wyważyć drzwi. Zderzenie czołowe i płonąca altana KRONIKA STRAŻACKA 19-25.04.2021

  • 30.04.2021, 12:00
  • Wawrzyniec Mocny
Musieli wyważyć drzwi. Zderzenie czołowe i płonąca altana KRONIKA STRAŻACKA… pixabay Zdjęcie poglądowe.

Podziel się:

Oceń:

Musieli wyważyć drzwi, by dostać się do pomieszczenia, w którym płonące śmieci zagrażały budynkowi. W Tczewie na ul. Bałdowskiej zapaliła się altana, z której uratowani część wyposażenia... W sumie Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie w dniach 19 – 25 kwietnia br. interweniował do 30 zdarzeń w tym 13 pożarów oraz 17 miejscowych zagrożeń.

Ważniejsze zdarzenia:

 

Wybuch pożaru w aucie!

PELPLIN. 19 kwietnia w Pelplinie przy ul. Mickiewicza doszło do pożaru samochodu osobowego. Na miejscu zdarzenia zastano samochód osobowy typu suv całkowicie objęty ogniem. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, na palące się auto podano dwa prądy gaśnicze, w tym jeden piany ciężkiej. W działaniach brały udział dwa zastępy z OSP Pelplin.

 

Zderzenie czołowe...

GM. SUBKOWY. 20 kwietnia w Narkowach strażacy podejmowali interwencję do wypadku na drodze krajowej nr 91. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano dwa pojazdy osobowe po zderzeniu czołowym. Dwiema osobami podróżującymi w jednym z pojazdów, zajmował się będący w pobliżu druh z OSP Opalenie oraz funkcjonariusze policji. Kierowca drugiego pojazdu wyszedł z niego o własnych siłach. Działania przybyłych zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym, zneutralizowaniu rozlanych płynów eksploatacyjnych i usunięciu z jezdni elementów karoserii pojazdów. Wskutek zderzenia dwie osoby zostały przetransportowane do szpitala. W zdarzeniu udział brały 4 zastępy z KP PSP Tczew oraz zastęp z OSP Subkowy.

 

Altana w ogniu!

TCZEW. 22 kwietnia przy ul. Bałdowskiej doszło do pożaru altany. Przybyłe na miejsce zastępy zastały ją całkowicie objętą ogniem. Działania strażackie polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ugaszeniu ognia oraz na wyniesieniu pozostałego wyposażenia i dogaszeniu zarzewi ognia. Po sprawdzeniu miejsca zdarzenia kamerą termowizyjną, działania zakończono. W zdarzeniu udział brały 2 zastępy z JRG Tczew.

 

Musieli wyważyć drzwi

TCZEW.25 kwietnia przy ul. Zamkowej w Tczewie strażacy zostali wezwani do typowego zdarzenia, które jednak każdorazowo angażuje, często niepotrzebnie spore siły. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano pożar tylnych drzwi wejściowych do budynku i znajdujących się pod nimi śmieci. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca oraz zwalczeniu ognia. Palące się drzwi ugaszono, a następnie wyważono. Następnie ratownicy ugasili palące się śmieci. Po ugaszeniu pożaru budynek przewietrzono i sprawdzono przy pomocy kamery termowizyjnej. Na miejscu nie było osób poszkodowanych. W zdarzeniu brały udział 2 zastępy z JRG Tczew.

 

Opr. (tomm), KP PSP Tczew

Wawrzyniec Mocny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe