Książka o martyrologii tczewskich policjantów. Opisano losy funkcjonariuszy okresu XX-lecia i II wojny światowej

  • 04.05.2021, 09:49
  • Wawrzyniec Mocny
Książka o martyrologii tczewskich policjantów. Opisano losy funkcjonariuszy… KPP Tczew

Podziel się:

Oceń:

W tczewskiej komendzie odbyło się spotkanie, podczas którego przekazano książki „Martyrologia policjantów Policji Państwowej województwa pomorskiego”, autorstwa insp. Pawła Zawady i podinsp. Jacka Pawłowskiego. Komendant Powiatowy Policji w Tczewie mł. insp. Marcin Malinowski wręczył książki członkom rodzin wspomnianych w publikacji policjantów.

29 kwietnia br. Komendant Powiatowy Policji w Tczewie mł. insp. Marcin Malinowski zorganizował spotkanie z mieszkańcami powiatu tczewskiego, którym wręczył publikację autorstwa funkcjonariuszy garnizonu kujawsko-pomorskiego insp. Pawła Zawady oraz podinsp. Jacka Pawłowskiego pt. „Martyrologia policjantów Policji Państwowej województwa pomorskiego”.

 

Podczas spotkania, które odbyło się na terenie tczewskiej jednostki Policji, komendant wręczył dwa tomy książki mieszkańcom powiatu tczewskiego, którzy są członkami rodzin wspomnianych w publikacji policjantów. Dla przypomnienia publikacja autorstwa insp. Pawła Zawady i podinsp. Jacka Pawłowskiego ukazała się w grudniu 2020 r. Jest to książka opisująca losy policjantów naszego województwa poległych i zamordowanych w okresie XX-lecia międzywojennego i II wojny światowej.

 

Wręczone przez komendanta publikacje „Martyrologia policjantów Policji Państwowej województwa pomorskiego” na pewno przyczynią się do przywrócenia pamięci o bohaterskich policjantach Policji Państwowej.

 

Opr. (tomm)

Wawrzyniec Mocny

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe