Potrącenie użytkownika hulajnogi. Pożar budynku gospodarczego. Interwencja do pożaru w lesie. KRONIKA STRAŻACKA 26.04 – 2.05.2021

  • 07.05.2021, 09:39
  • Wawrzyniec Mocny
Potrącenie użytkownika hulajnogi. Pożar budynku gospodarczego. Interwencja… pixabay

Podziel się:

Oceń:

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach 26.04 – 2.05.2021 r. odnotowano łącznie 35 zdarzeń w tym 7 pożarów, 25 miejscowych zagrożeń oraz 3 alarmy fałszywe.

Ważniejsze zdarzenia

 

Pożar samochodu

GM. MORZESZCZYN. 26 kwietnia na autostradzie A1 doszło do zapalenia się samochodu. Na miejscu zastano samochód osobowy objęty ogniem, stojący na pasie awaryjnym autostrady.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i ugasili pożar. Po akcji gaśniczej pojazd sprawdzono kamerą termowizyjną oraz pokryto go warstwą piany. W zdarzeniu brał udział zastęp z OSP Morzeszczyn, OSP Pelplin oraz JRG.

 

Ogień w barakowozie

GM. SUBKOWY. 28 kwietnia przy ul. Pelplińskiej w Wielgłowach po dotarciu na miejsce zdarzenia strażacy zastali wydobywający się dym z papy barakowozu. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu prądu oraz ugaszeniu pożaru. Ratownicy przeprowadzali akcję w sprzęcie ochronny dróg oddechowych. Po ugaszeniu ognia przeprowadzono prace rozbiórkowe przy pomocy pilarki ratowniczej oraz sprzętu burzącego. W zdarzeniu brał udział zastęp z 2 zastępy JRG oraz 2 zastępy z OSP Subkowy.

 

Wypadek z udziałem... hulajnogi

TCZEW. 30 kwietnia przy ul. Armii Krajowej strażacy podejmowali interwencję do wypadku z udziałem użytkownika hulajnogi, który znajdowała się przed przejściem dla pieszych. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. W zdarzeniu brał udział zastęp z JRG.

 

Spaleniu uległ budynek gospodarczy

GM. PELPLIN. 30 kwietnia straż pożarna odebrała zgłoszenie o wybuchu pożaru przy ul. Kościuszki w Pelplinie. Na miejscu zastano budynek gospodarczy w całości objęty ogniem. Działania straży pożarnej poległy na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu 3 prądów wody oraz wykonaniu otworów przy pomocy pilarki. Po ugaszeniu sprawdzono całe pogorzelisko i przelano wodą. W zdarzeniu brały udział 2 zastępy z OSP Pelplin, zastęp z OSP Kulice oraz JRG.

 

Pożar w lesie

GM. GNIEW. 1 maja po dotarciu na miejsce zdarzenia zastano palącą się ściółkę i trawę oraz pniaki drzew. Na szczęście do uporania się z ogniem wystarczył jeden prąd wody. Całość sprawdzono i dogaszono tłumicami. W zdarzeniu brał udział zastęp z OSP Gniew.

Choć nie można przesądzać, co było przyczyną pożaru w tym zdarzeniu, strażacy ostrzegają, aby w ciepłe dni, gdy wybieramy się do lasu zachować szczególną ostrożność. Wyschnięta ściółka, suche pnie i trawa mogą łatwo ulec zapaleniu w wyniku zaprószenia ognia.

 

(tomm)/KP PSP Tczew

Wawrzyniec Mocny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe