Stypendia z Gdańska dla działających kulturze

  • 10.05.2021, 12:04
  • Źródło: UM Gdańsk
Stypendia z Gdańska dla działających kulturze

Podziel się:

Oceń:

Jesteś utalentowany i masz głowę pełną pomysłów? Tworzysz w takich dziedzinach jak literatura, sztuki wizualne, muzyka, taniec, film, teatr i organizacja wydarzeń kulturalnych? Do tego mieszkasz i działasz w mieście nad Motławą? Zgłoś się i zdobądź Stypendium Kulturalne Miasta Gdańska. Nabór wniosków trwa do 10 czerwca.

Program kierowany jest do artystek i artystów jako wsparcie w procesie powstania dzieła. Stypendium nie jest przyznawane na wykonanie konkretnego dzieła (takiego jak np. wydanie książki, płyty, na działania związane z postprodukcją czy sfinansowanie pracy osób trzecich). O wsparcie mogą ubiegać się osoby zajmujące się twórczością artystyczną oraz upowszechnianiem kultury, mieszkające i płacące podatki w Gdańsku. Stypendium wypłacane jest w miesięcznych transzach i może być przyznane na okres nie dłuższy niż sześć miesięcy.

II nabór do 10 czerwca

Wnioski za pomocą portalu witkac.pl można składać do 10 czerwca. Powinny w nich znaleźć się jasne i przejrzyście opisane działania potwierdzające rozwój twórczy autora projektu. Ważne, aby dokładnie określić dziedziny i techniki w jakich realizowane będzie przedsięwzięcie. Najwyżej oceniane będą projekty gwarantujące wysoki poziom artystyczny i wykraczające ponad dotychczasowe działania wnioskodawców.

Wygenerowane z systemu witkac.pl Potwierdzenie złożenia wniosku należy dostarczyć najpóźniej do dnia 15 czerwca.

Dokumenty można złożyć:

  1. używając podpisu zaufanego poprzez system ePUAP/UMGDA/SkrytkaESP
  2.  dostarczając własnoręcznie podpisaną papierową wersję (bez załączonego wniosku, ani innych załączników) do siedziby organizatora konkursu:
  • ZOM nr 1, ul. Partyzantów 74,
  • ZOM nr 3, ul. Nowe Ogrody 8/12,
  • ZOM nr 4, ul. Wilanowska 2,

3. pocztą na adres: 80-803 Gdańsk, ul. Nowe Ogrody 8/12, Urząd Miejski w Gdańsku – decyduje data wpływu

W przypadku przesłania Potwierdzenia złożenia wniosku za pośrednictwem operatora pocztowego, o terminie złożenia Potwierdzenia decyduje data wpływu do Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

Szczegóły programu znajdują się w Uchwale XXXI/805/20 z Regulaminem przyznawania Stypendium

Miasto wspiera twórców

Popkulturowy podcast Nightslime do odsłuchania na platformie Spotify czy Gdańska Szklarnia Sztuki prezentowana na Facebooku, to tylko niektóre z projektów, dofinansowanych ze środków Stypendium Kulturalnego Miasta Gdańska. W pierwszym naborze wsparcie miasta łącznej wysokości 1 033 200 zł otrzymało 112 gdańskich artystów i artystek. Wśród stypendystów znaleźli m.in. Barbara Piórkowska, Julita Wójcik, Dorota Walentynowicz czy Wojciech Boros.

Od 10 maja w przestrzeni Gdańska można znaleźć plakaty prezentujące gdańskich twórców realizujących projekty przy wsparciu Stypendium Kulturalnego Miasta Gdańska. Celem kampanii jest zainteresowanie ludzi kultury programem oraz zachęcenie do aplikowania o fundusze w drugim naborze.

W razie pytań

Informacji odnośnie konkursu udzielają pracownicy Biura Prezydenta ds. Kultury: Ewa Rogaczewska, tel. 58 323 65 56, e-mail: [email protected] oraz Elżbieta Czekaj tel. 58 323 61 23, e-mail: [email protected]

Źródło: UM Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe