Zatrzymano poszukiwanego listem gończym za oszustwa

  • 01.06.2021, 14:30
  • redakcja
Zatrzymano poszukiwanego listem gończym za oszustwa KPP Tczew

Podziel się:

Oceń:

Kryminalni z tczewskiej komendy zatrzymali 29-letniego mężczyznę ściganego listem gończym oraz 2 nakazami doprowadzenia do aresztu śledczego. Mieszkaniec pomorza był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości w celu odbycia kary pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwa.

Teraz zgodnie z decyzją sądu zatrzymany mężczyzna spędzi 14 miesięcy za kratkami.

30 maja br. kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymali informację, że na terenie jednego z lokali w mieście przebywa mężczyzna, który jest poszukiwany. Funkcjonariusze, sprawdzając to miejsce, zauważyli i zatrzymali 29-letniego mężczyznę, który był ścigany listem gończym oraz 2 nakazami doprowadzenia do aresztu śledczego.

 

Mężczyzna był ścigany listem gończym wystawionymi przez Sąd Rejonowy w Tczewie. Za popełnione przestępstwo oszustwa sąd skazał mężczyznę na karę 6 miesięcy pozbawienia wolności. Dodatkowo mężczyzna był poszukiwany dwoma nakazami doprowadzenia do aresztu śledczego za popełnione kolejne przestępstwo oszustwa oraz kradzieży. Za te 2 przestępstwa sąd skazał go na karę 8 miesięcy pozbawienia wolności.

 

Mężczyzna został doprowadzony do komendy, gdzie funkcjonariusze sporządzili dokumentację procesową. Zgodnie z decyzją sądu wczoraj mężczyzna trafił do placówki penitencjarnej, gdzie spędzi łącznie 14 miesięcy za kratami. Policjanci każdego dnia sprawdzają miejsca, gdzie mogą ukrywać się osoby poszukiwane, a ich zatrzymanie w wielu przypadkach jest tylko kwestią czasu.

 

Opr. (red.)/KPP Tczew

_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe