Pomorscy terytorialsi będą szkolić się pod okiem żołnierzy Armii Brytyjskiej

  • 07.06.2021, 13:30
  • Wawrzyniec Mocny
Pomorscy terytorialsi będą szkolić się pod okiem żołnierzy Armii Brytyjskiej 7 PBOT

Podziel się:

Oceń:

26 czerwca 2021 r. na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Wędrzynie żołnierze 71. batalionu lekkiej piechoty w Malborku oraz 73 batalionu lekkiej piechoty w Słupsku rozpoczną szkolenie pod okiem żołnierzy z 2nd Battalion Duke of Lancaster’s Regiment.

Żołnierze Armii Brytyjskiej będą brać w nim udział w charakterze instruktorów. W trakcie szkolenia Brytyjczycy będą obserwować jego realizację po czym zaprezentują sposób wykonania poszczególnych zagadnień według swoich procedur szkoleniowych oraz pomogą podnieść poziom wyszkolenia żołnierzy 7. Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Wspólne manewry obu jednostek potrwają dwa tygodnie i zakończą się 9 lipca br.

 

Tego typu ćwiczenia mają ogromny wpływ na rozwój żołnierzy naszej brygady. Ich celem, poza aspektami szkoleniowo-poligonowymi, jest również kontynuowanie współpracy z brytyjskim batalionem, wymiana wiedzy i doświadczeń w zakresie walk małych grup i pododdziałów lekkiej piechoty, co z pewnością wpływać będzie na dalsze doskonalenie umiejętności pomorskich terytorialsów.

 

Maciej Szalbierz

7 PBOT

Foto: archiwum 7 PBOT

Wawrzyniec Mocny

Zdjęcia (4)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe