Śmiertelny wypadek na DK 6 w Redzie

  • 12.07.2021, 20:30
  • Źródło: KWP Gdańsk
Śmiertelny wypadek na DK 6 w Redzie Policja

Podziel się:

Oceń:

W miniony piątek (9.07) w Redzie na drodze krajowej nr 6 doszło do wypadku drogowego, w wyniku którego śmierć poniósł kierujący pojazdem. Jak ustalili funkcjonariusze, kierowca cadillaca zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Teraz sprawą zajmują się śledczy, którzy będą szczegółowo wyjaśniali okoliczności zdarzenia.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie w piątek po godzinie 19 otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na dk6 w Redzie w kierunku Gdyni. Na miejsce zostali skierowani policjanci ruchu drogowego oraz technik kryminalistyki, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, przeprowadzili oględziny oraz zabezpieczyli dokumentację fotograficzną. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że 69-letni kierowca, jadąc pojazdem z nieustalonej przyczyny, pierw uderzył w bariery energochłonne znajdujące się po lewej stronie jezdni, następnie zjechał na prawe pobocze, gdzie uderzył w drzewo. Pojazd w wyniku zderzenia wywrócił się, dachował i zaczął płonąć. W wyniku wypadku, mimo podjętej reanimacji kierowca zmarł na miejscu zdarzenia. Teraz sprawą zajmą się śledczy, którzy będą dokładnie wyjaśniali okoliczności zdarzenia.

Policjanci przypominają i apelują!

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi na drodze, dostosowaniu prędkości do warunków drogowych oraz ograniczeń prędkości. Kierowca powinien być wypoczęty przed podróżą, w czasie upałów robić przerwy. Kierowcy często tracą czujność i nie zdejmują nogi z gazu. Niestety, ale nawet najmniejszy błąd kierowcy może skończyć się zderzeniem z drzewem bądź innym pojazdem. Policjanci apelują! Pamiętajmy o rozsądku na drodze oraz kierowaniu z wyobraźnią. Jedźmy wolniej, a bezpieczniej.

Źródło: KWP Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe