Policjanci z sanepidem skontrolowali miejsca wypoczynku dzieci i młodzieży na Żuławach

  • 29.07.2021, 13:34
  • Źródło: KPP
Policjanci z sanepidem skontrolowali miejsca wypoczynku dzieci i młodzieży…

Podziel się:

Oceń:

Dzielnicowi z malborskiej komendy wspólnie z przedstawicielami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Malborku sprawdzali miejsca wypoczynku dzieci i młodzieży na terenie powiatu malborskiego. Mundurowi podczas tych kontroli szczególną uwagę zwracali czy warunki w jakich przebywają wypoczywające dzieci są bezpieczne i zgodne z obowiązującymi przepisami sanitarnymi. Policjanci promowali wśród uczestników policyjną akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” rozmawiając z uczestnikami o zagrożeniach na jakie są narażeni podczas wakacyjnych zabaw i jak ich unikać.

W środę dzielnicowi wraz z pracownikami malborskiego sanepidu skontrolowali kilka miejsc na terenie powiatu, w których dzieci i młodzież spędzała wakacje. Funkcjonariusze sprawdzali, czy dzieci, które przyjechały na letni wypoczynek albo uczestniczą w zorganizowanych półkoloniach, są bezpieczne i czy warunki, w których przebywają są zgodne z wprowadzonymi obostrzeniami dotyczącymi panującej epidemii.

Podczas tych spotkań oprócz sprawdzeń funkcjonariusze promowali wśród dzieci i młodzieży ogólnopolską akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” przeprowadzając z nimi rozmowy dotyczące bezpiecznego spędzania czasu podczas wakacyjnych zabaw, zwłaszcza nad akwenami wodnymi. Dzieci chętnie w tych spotkaniach uczestniczyły, wykazując się dużą wiedzą i opowiadając o swoich doświadczeniach.

KPP Malbork

Źródło: KPP

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe