Spotkanie ze słynnym WC kwadransem (Wojciechem Cejrowskim)

  • 03.08.2021, 10:29
  • Wawrzyniec Mocny
Spotkanie ze słynnym WC kwadransem (Wojciechem Cejrowskim) Materiały organizatorów

Podziel się:

Oceń:

W Sali BHP w Gdańsku (ul. ks. J. Popiełuszki 6) 6 sierpnia br. o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie „Z Wojciechem Cejrowskim o historii. Od Związku Walki i Sabotażu do Ciemnogrodu”. Spotkania autorskie z Wojciechem Cejrowskim odbywają się w formie stand-upu, do którego wciągana jest publiczność.

Tym jednak razem będzie to spotkanie wyjątkowe. Nie będzie ani o podróżach, ani bieżącej polityce, co nie znaczy, że nie o historii, ani życiu dziennikarz i podróżnika.

Z jakich powodów Wojciech Cejrowski zdecydował się na działalność niezależną w PRL? Jak przebiegała kampania przed tzw. wyborami czerwcowymi w 1989 r.? Jak od kuchni wyglądało tworzenie mediów na początku lat 90-tych.? Kim byli „pampersi” i czy Wojciech Cejrowski czuł się częścią tego środowiska? Jak powstawał „WC kwadrans”? Czym był „Zlot Ciemnogród”?

 

Na te i wiele innych pytań odpowie Janowi Hlebowiczowi (IPN Gdańsk) – Wojciech Cejrowski, podróżnik, dziennikarz, pisarz, osobowość radiowa i telewizyjna, fotograf, satyryk, performer, biznesmen.

Będzie to pierwszy publiczny występ Wojciecha Cejrowskiego po dłuższej przerwie.

Uwaga! Spotkanie jest biletowane. Wstęp wyłącznie za okazaniem wejściówki. Jak ją otrzymać?

Do dyspozycji naszych gości mamy 80 bezpłatnych wejściówek. Połowę z nich można odbierać od wtorku do czwartku w siedzibie Oddziału IPN w Gdańsku (al. Grunwaldzka 216) w godz. 8.15–16.30 w okienku ochrony (parter).

Kolejnych 40 wejściówek wręczymy w dniu spotkania od godz. 18.00 przy wejściu do Sali BHP (na podstawie kolejności przybycia). Wydajemy jedną wejściówkę na osobę.

Po spotkaniu będzie możliwość zakupu książek Wojciecha Cejrowskiego oraz uzyskania autografu.

 

Dyskusja będzie również transmitowana na żywo przez IPNtv: https://www.youtube.com/watch?v=UioOp_EpK4g

 

(tomm)

 

Wawrzyniec Mocny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe