Sukcesy tczewskich wioślarzy. Na młodych wodniaków w Polsce nie ma mocnych !!

  • 06.08.2021, 08:32
  • Wawrzyniec Mocny
Sukcesy tczewskich wioślarzy. Na młodych wodniaków w Polsce nie ma mocnych… KKS Unia Tczew

Podziel się:

Oceń:

Na Mistrzostwach Polski Młodzików w Poznaniu wioślarze z KKS Unia Tczew zdobyli złoty medal w czwórce podwójnej ze sternikiem chłopców (Adam Kowalczyk, Mateusz Pawełek, Antonii Witka, Miłosz Grzesiński, z Natalią Butlewską na sterze). To jednak nie jedyny sukces wioślarzy w ostatnim czasie. Ostatni weekend 31.07 – 1.08.2021 przyniósł prawdziwy wysyp medali.

Z kolei czwórka podwójna ze sternikiem dziewczynek została wicemistrzem Polski. Mowa o Zuzannie Lesińskiej, Wiktorii Brzoskowskiej, Natalii Kmieć, Klaudii Werenczak, z Natalią Butlewską na sterze. Unia Tczew zdobyła także srebro w jedynce dziewcząt. Wicemistrzynią Polski została Otylia Zawitowska.

 

Jak informują na swojej stronie Facebook'owej:

 

Mistrzostwa Polski Młodzików (31-01.07/08.2021r.)

1. Miejsce i Mistrzostwo Polski - czwórka podwójna ze sternikiem chłopców

2. Miejsce i Wicemistrzostwo Polski - czwórka podwójna ze sternikiem dziewczynek (Szlakowa Zuzanna Lesińska, Wiktoria Brzoskowska, Natalia Kmieć, Klaudia Werenczak

z Natalią Butlewską na sterze)

 

2. Miejsce i Wicemistrzostwo Polski - Jedynka dziewczynek.

2. Miejsce w klasyfikacji punktowej w Kraju !

...

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży ( 19-22.07.2021 r.)

12. Miejsce dwójka juniorów młodszych

15. Miejsce jedynka juniorek młodszych

 

W sobotę (31 lipca) pierwszego dnia zawodów, nasza czwórka zdecydowanie wygrywa wyścig i dostaje się od razu bezpośrednio do Finału. W Niedziele o godzinie 14:40, pewnie wychodzi z startu od razu na prowadzenie, ścigana cały czas przez Posnanie aż do ostatnich metrów gdzie Nasi rozpoczynają finisz i nie pozostawia szans przeciwnikom.

Finał A. 1500m.

1.Unia Tczew 5:27,61

2.Posnania RBW Poznań 5:33,71

3.AZS Szczecin 5:39,30

4.BTW Bydgoszcz

5.WTW Warszawa

6.AZS AWF Kraków

 

 

Otylia, w najbardziej obstawionej konkurencji, w sobotę wygrywa wyścig klasyfikując się bezpośrednio do półfinału zyskując drugi najlepszy czas. W niedzielę rano wiedząc, że pierwsze trzy dziewczyny wchodzą do finału A, rozgrywa mądry bieg spokojnie dopływając na drugiej pozycji. W walce o mistrzostwo Polski na 500 m ma stratę dwóch sekund do pierwszej. W dalszej części dystansu Lotto ucieka z pierwszym miejscem, rozgrywa się walka o drugie, UKS dwójka Kórnik goni. Otylia ma zaledwie łódkę przewagi... ale udaje się jej do samego końca utrzymać prowadzenie i zdobywa tytuł Wicemistrzyni Polski !

Warto podkreślić, że Zwyciężczyni biegu, na co dzień trenuje w USA, Petri Olivia ma Polskie obywatelstwo ale mieszka w Kaliforni. Co ciekawe jest jedną z najlepszych wioślarek z zawodów międzystanowych, gratulujemy zwyciężczyni, cieszymy się z takiej rywalizacji aczkolwiek dla nas, Trenerów, Otylia jest nieoficjalnie najlepszą młodziczką w Polsce !

1. Loto Bydgostia 6:08,40

2.Unia Tczew 6:22,89

3.UKS Dwójka Kórnik

 

Pozostałe wyniki:

 

Ogólnopolska Olimpiada młodzieży (Mistrzostwach Polski Juniorów młodszych):

ubiegłoroczni wicemistrzowie Polski z czwórki młodzików, w tym roku walczyli już jako juniorzy i tym razem w dwójce.

Dwójka podwójna juniorów młodszych, 2000m.

13. Miejsce - Filip i Dawid Turzyńscy

 

Jedynka Juniorek młodszych, 2000m.

15. Miejsce Marcelina Lewandowska

Zawzięta i zmotywowana na sukces. Marcelina, rok temu 4 miejsce na jedynce młodziczek. W tym roku walczy o medal jako najmłodsza w kategorii. Bardzo dobrze rozpoczyna zawody klasyfikując się do ćwierćfinału, tam zajmując 4 pozycję wchodzi do półfinału C/D, który zdecydowanie wygrywa. W Niedzielę w finale C prowadzi aż do 1800metrów, niestety na ostatnich metrach podczas finiszu traci równowagę, zanim się pozbierała dziewczyny ją dogoniły i ukończyła zawody ostatecznie na 3 pozycji finału C, czyli 15. Miejsce.

Trenerzy Sekcji,

1. Mariusz Grubich

2. Karol Arczewski

3. Anna Bąk

 

WSZYSTKIM ZAWODNIKOM GRATULUJEMY WIELKICH SUKCESÓW !!

 

opr. (tomm)/KKS Unia Tczew (FB)

 

Wawrzyniec Mocny

Zdjęcia (4)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe