Nowa niebezpieczna substancja psychotropowa MDMB-4cd-PINACA na polskim rynku

  • 12.08.2021, 12:05
  • Wawrzyniec Mocny
Nowa niebezpieczna substancja psychotropowa MDMB-4cd-PINACA na polskim… pixabay

Podziel się:

Oceń:

W Polsce pojawił się narkotyk nowej generacji o nazwie MDMB-4cd-PINACA, którego jednokrotne zażycie może doprowadzić do nieodwracalnych skutków zdrowotnych, a nawet śmierci. Pomorska Policja ostrzega: ZAŻYWANIE NARKOTYKÓW, W TYM TZW. „DOPALACZY” STWARZA ZAGROŻENIE DLA ZDROWIA I ŻYCIA LUDZKIEGO. Zachowaj rozwagę i czujność.

Narkotyk ten może występować w postaci: mieszanek do palenia, proszków, kartoników nasączonych substancją oraz liquidow do e-papierosa. Jest to substancja niebezpieczna dla zdrowia i życia ludzkiego. Zażycie nawet małej dawki może wywołać zaburzenia równowagi, paranoję, halucynacje oraz zaburzenia rytmu serca. Substancja może również doprowadzić do utraty przytomności, zachowań psychotycznych, a także śmierci.

 

Pomorska Policja ostrzega: ZAŻYWANIE NARKOTYKÓW, W TYM TZW. „DOPALACZY” STWARZA ZAGROŻENIE DLA ZDROWIA I ŻYCIA LUDZKIEGO. Zachowaj rozwagę i czujność.

 

Pamiętaj!

 

  • Na imprezę zawsze wybieraj się w towarzystwie zaufanych znajomych. Unikaj znajomych „z przypadku”;

  • Staraj się kupować napoje w fabrycznie zamkniętych opakowaniach i otwierać je własnoręcznie. Jeżeli nie jest to możliwe, obserwuj jak napój jest przyrządzany.

  • Nigdy nie pij/zażywaj substancji, które oferują nieznajome osoby;

  • Nie zostawiaj napoju bez nadzoru, nawet, gdy odchodzisz tylko na chwilę;

  • Kiedy poczujesz mdłości, senność, zachwianie równowagi, problemy z wymową, natychmiast poproś o pomoc zaufaną osobę i skontaktuj się z lekarzem oraz powiadom Policję.

 

 

Pomocny telefon i link do strony internetowej:

www.narkomania.gov.pl,

800 199 990 - Ogólnopolski Telefon Zaufania Narkotyki – Narkomania.

 

Zgodnie z ustawą z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii za wprowadzanie do obrotu, przetwarzanie, posiadanie, przywóz i wywóz nowych substancji psychoaktywnych grozi kara grzywny, ograniczenia lub pozbawienia wolności.

 

KWP Gdańsk

 

 

Wawrzyniec Mocny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe