Festiwal Undergramy po raz dziesiąty w Tczewie. Obok amatorskich zespołów gwiazdy alternatywy: APORIA i TIDES FROM NEBULA !!

  • 13.08.2021, 09:50
  • Wawrzyniec Mocny
Festiwal Undergramy po raz dziesiąty w Tczewie. Obok amatorskich zespołów… CKiS Tczew

Podziel się:

Oceń:

Już niedługo, 21 sierpnia, w sobotę oczekiwany z niecierpliwością festiwal rockowy Undergramy czyli konkurs dla zespołów oraz koncerty grup Tides From Nebula + Aporia. Konkurs zostanie zrealizowany po raz dziesiąty.

UNDERGRAMY to konkurs przeznaczony dla zespołów amatorskich, nieposiadających kontraktu płytowego. Do udziału w festiwalu można było zgłaszać się do 6 sierpnia.

Konkurs jest niepowtarzalną okazją, aby zaprezentować swoje umiejętności przed profesjonalnym Jury i zdobyć atrakcyjne nagrody. Dla zespołów przewidziane są nagrody pieniężne, których łączna pula wyniesie 8 tys. zł brutto. (szczegóły w załączonym do informacji Regulaminie) do podziału według oceny Jury.

 

Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie już po raz dziesiąty organizuje Festiwal Muzyczny UnderGramy! (w roku 2020 odbyła się edycja online – UnderGramy 9.5)

Tegoroczna edycja przeniesiona zostaje do Parku za CKiS, położonego przy ul. Wyszyńskiego 10. Festiwal odbędzie się 21 sierpnia 2021 r. o godz. 18.00.

 

Głównym celem Festiwalu jest promocja ciekawych, nieznanych grup z nurtu szeroko pojętej alternatywy (rock, blues, reggae, metal itp.). Zespoły muzyczne mają ponadto szanse zaprezentować się przed profesjonalnym Jury i zaproszoną przez nas gwiazdą.

UNDERGRAMY ma ukazać, iż w Polsce powstaje wiele ciekawych projektów muzycznych, które z różnych względów nie wypływają do tzw. mainstreamu. Z roku na rok Festiwal cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W poprzednich latach CKiS otrzymało zgłoszenia od ponad 400 zespołów amatorskich z 45 polskich miast oraz z zagranicy!

W celu urozmaicenia i podniesienia rangi UNDERGRAMY, corocznie zapraszamy wybitnych twórców polskiej sceny artystycznej. W tym roku (oprócz zespołów konkursowych) usłyszymy grupy APORIA oraz TIDES FROM NEBULA.

Szczegóły konkursu dostępne na stronie www.undergramy.pl

 

 

APORIA

Aporia - screamo/posthardcore [Tczew/Gdańsk]. To tylko określenie, które pewnie nie odzwierciedla wszystkich inspiracji, które można znaleźć w ich muzyce. Zespół jest w przeddzień wydania najnowszego albumu "Strefy Graniczne". Krążek opowiada o granicach. O tych, które przekraczamy na co dzień. O tych, które przekroczyliśmy w przeszłości. O tych, które powinniśmy przekroczyć, oraz o tych, do których nie powinniśmy się nigdy zbliżyć.

Zespół ma na swoim koncie cztery płyty (w tym split z zespołem Dobry Dzień) oraz udział w różnorodnych kompilacjach. Jedna z wcześniejszych płyt zespołu "Gdzieś Pomiędzy" została wydana w Polsce przez Pasażer Records i w Rosji przez They Live! Records.

Kapela ma za sobą koncerty i trasy po Polsce, Rosji, Białorusi, Ukrainie, Litwie oraz Niemczech.

Koncert w Tczewie jest jednym z pierwszych, na których będzie można usłyszeć utwory z nowego materiału.

 

 

TIDES FROM NEBULA

Istnieją od 2008 roku, jako jeden z nielicznych polskich zespołów, któremu udało się zbudować imponujące portfolio koncertów zagranicznych zdobywając renomę i uznanie na mapie całej Europy. Pięć instrumentalnych albumów (Aura, Earthshine, Eternal Movement, Safehaven, From Voodoo To Zen) konsekwentnie opowiada muzyczną historię, która nie potrzebuje słów, aby dotrzeć do słuchacza. Ostatnim albumem wdarli się na trzecie miejsce najlepiej sprzedających się płyt w Polsce. Koncerty Tides From Nebula to za każdym razem duża dawka energii.  

 

Tides From Nebula to:

Maciej Karbowski – gitara, klawisze

Przemek Węglowski– bas

Tomasz Stołowski – perkusja

 

Przypomnijmy, że losy popularnego w Tczewie festiwalu muzycznego w zeszłym roku wazyły się i ostatecznie festiwal przeniesiono na 2021 r.

 

- W sierpniu Centrum Kultury i Sztuki przygotowuje też gratkę dla fanów Festiwalu Muzycznego UnderGramy – informowała przed rokiem Justyna Grunau, specjalista ds. promocji i social media w Cnetrum Kultury i Sztuki w Tczewie. - Ze względu na sytuację epidemiczną Jubileuszowa 10. edycja Festiwalu, która miała odbyć się w 2020 r., została przeniesiona na 2021 rok. Odsłona festiwalu w 2020 r. nazwano wersją 9.5 i przeniesiono ją do online'u.

 

 

Festiwal Muzyczny UnderGramy

Konkurs dla zespołów| koncerty Tides From Nebula + Aporia

21 sierpnia 2021, godz. 18.00

Park za CKiS, ul. Wyszyńskiego 10

Bilety: 20 zł

Wawrzyniec Mocny

Załączone pliki do pobrania (1)

Zdjęcia (2)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe