Poszukiwany 30-latek usłyszał zarzuty za kradzieże sklepowe w recydywie

  • 03.09.2021, 08:39
  • Wawrzyniec Mocny
Poszukiwany 30-latek usłyszał zarzuty za kradzieże sklepowe w recydywie KPP Tczew

Podziel się:

Oceń:

Kryminalni zatrzymali 30-latka, który był poszukiwany nakazem doprowadzenia do aresztu śledczego za popełnione wcześniej kradzieże. Dodatkowo mundurowi ustalili, że zatrzymany mężczyzna ma związek z kolejnymi kradzieżami sklepowymi, skąd kradł kosmetyki oraz artykuły do higieny. Według ustaleń mundurowych w wyniku tych kradzieży powstały łączne straty na kwotę ponad 2,5 tys. zł.

Śledczy przedstawili zatrzymanemu mężczyźnie zarzuty kradzieży. 1 września br. mundurowi przekonwojowali 30-latka do aresztu śledczego, gdzie odbędzie zasądzoną karę pozbawienia wolności. Za te czyny będzie on odpowiadał w warunkach recydywy, za co grozi do 7,5 roku pozbawienia wolności.

 

31 sierpnia kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymali informację, że na jednej z ulic w Tczewie przebywa mężczyzna, który jest poszukiwany. Funkcjonariusze po przybyciu na wskazane miejsce zauważyli poszukiwanego mężczyznę. Stróże prawa zatrzymali 30-letniego mężczyznę, który jak się okazało, był poszukiwany nakazem doprowadzenia do aresztu śledczego. Za popełnione wcześniej kradzieże sąd skazał mężczyznę na karę 1 roku i 2 miesięcy pozbawienia wolności. Zatrzymany przez policjantów mieszkaniec powiatu tczewskiego został doprowadzony do miejscowej komendy. Mundurowi dodatkowo ustalili, że zatrzymany 30-latek miał związek z kradzieżami ze sklepów samoobsługowych. Według ustaleń funkcjonariuszy sprawca od początku sierpnia br. wchodził na teren sklepów, skąd kradł kosmetyki oraz artykuły do higieny, gdzie spowodował straty o łącznej wartości prawie 2,5 tys. zł.

 

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił śledczym przedstawić zatrzymanemu mieszkańcowi powiatu tczewskiego zarzuty dotyczące kradzieży, do których się przyznał. Teraz jego losem zajmie się sąd. Okazało się, że mężczyzna był już karany za podobne przestępstwa, dlatego za te czyny odpowie w warunkach recydywy, za co grozi kara do 7,5 roku pozbawienia wolności.

 

KPP Tczew

 

Wawrzyniec Mocny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe