Kino Muzeum II Wojny Światowej otwarte po wakacyjnej przerwie

  • 04.09.2021, 11:33
  • Źródło: Muzeum II Wojny Światowej
Kino Muzeum II Wojny Światowej otwarte po wakacyjnej przerwie

Podziel się:

Oceń:

Jak poinformował p.o. dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku dr. hab. Grzegorz Berendt, od 3 września br. Kino Muzeum otwiera się dla widzów po wakacyjnej przerwie. Na wielbicieli dziesiątej muzy czekają przejmujące produkcje polskie, spora dawka komedii oraz głęboko zapadające w pamięć kino europejskie.

Kino Muzeum, funkcjonujące od końca 2017 r., znajduje się na poziomie -3 Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Jest to kameralne kino, w którym zobaczyć można filmy o wysokich walorach artystycznych i edukacyjnych, najciekawsze i najważniejsze dzieła kinematografii polskiej i zagranicznej. Kino Muzeum prezentuje  zarówno klasyki kina, kino przedwojenne, historyczne i wojenne, jak również ambitne kino współczesne. Nawiązując do tradycji kin studyjnych, oprócz regularnych projekcji Kino Muzeum organizuje również przeglądy i spotkania z twórcami.

Sala kinowa mieszcząca 115 miejsc siedzących wyposażona jest w wysokiej klasy nagłośnienie, stwarzając widzom możliwość uczestnictwa w komfortowych i profesjonalnych seansach filmowych.

 Bilety można nabyć w kasie Muzeum, jak i za pośrednictwem strony internetowej: https://bilety.muzeum1939.pl/

 Jak mówi Joanna Dobrowolska-Janiec, koordynator Kina Muzeum: „Po wakacyjnej przerwie na gości Kina Muzeum – zwłaszcza zainteresowanych polską kinematografią, czekać będzie prawdziwa uczta. Pasjonatom historii i nie tylko polecamy film „Mistrz” w reż. M. Barczewskiego,  inspirowany biografią legendarnego boksera z Auschwitz – Tadeusza „Teddy” Pietrzykowskiego. Jest to opowieść o harcie ducha i nadziei pozwalającej na przetrwanie w realiach tragedii wojny. Fanów czarnych komedii zapraszamy na przewrotny film „Kraj” w reż. M. Ślesickiego. Jest to pełna humoru i zaskakująca wielowątkowa opowieść, idealna na jesienny wieczór. Uśmiech na ustach z pewnością pozostanie także po obejrzeniu komedii „Zupa nic” w reż. Kingi Dębskiej, z doborową obsadą polskich aktorów m.in. Adama Woronowicza i Kingi Preis. Nie można przejść także obojętnie wobec filmu „Aida”, w którym reżyserka Jasmila Žbanić z kobiecej perspektywy opowiada o jednej z najczarniejszych kart współczesnej historii, jaką była masakra w Srebrenicy. Kino niezwykle przejmujące i zapadające głęboko w pamięć, docenione na festiwalu w Wenecji oraz nominowane do Oskara. W trosce o bezpieczeństwo widzów liczba dostępnych miejsc została ograniczona do 75%, wdrożone zostały także rekomendowane przez Ministerstwo Zdrowia oraz Sanepid środki bezpieczeństwa. Przychodząc do Kina Muzeum należy pamiętać o zaopatrzeniu się w maseczkę ochronną i zachowywaniu zalecanego dystansu, tak by cieszyć się dobrym kinem w komfortowych warunkach”.

24 sierpnia br. w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbył się przedpremierowy pokaz filmu „Mistrz” w reż. Macieja Barczewskiego, w którym uczestniczyli m.in. aktorzy, producenci oraz córka Tadeusza Pietrzykowskiego, Eleonora Szafran, spod pióra której niedawno wyszła biografia poświęcona bohaterowi wieczoru.

Zapraszamy na seanse Kina Muzeum.

Źródło: Muzeum II Wojny Światowej

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe