Zatrzymanie kierowcy na procentach i zakazem prowadzenia pojazdów

  • 13.09.2021, 09:12
  • redakcja
Zatrzymanie kierowcy na procentach i zakazem prowadzenia pojazdów Archiwum

Podziel się:

Oceń:

Policjanci malborskiej drogówki zatrzymali kierowcę dostawczego peugeota, który prowadził swój pojazd pod wpływem alkoholu. Ponadto podczas kontroli okazało się, że na 31-latek ma zatrzymane prawo jazdy i ciąży na nim sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, również za jazdę po alkoholu. Teraz za złamanie sądowego zakazu mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

W środę (15 września) ok. godziny 9.30 funkcjonariusze ruchu drogowego na ul. Wałowej w Malborku zatrzymali do kontroli samochód dostawczy marki Peugeot. Kierującym nim okazał się 31-letni mieszkaniec powiatu sztumskiego.

 

Policjant wyczuł od kierowcy charakterystyczną woń. Badanie stanu trzeźwości wykazał, że mężczyzna prowadził pojazd w stanie po spożyciu alkoholu mając 0,4 prom alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto podczas dalszej kontroli okazało się, że 31-latek wcześniej miał już zatrzymane prawo jazdy za jazdę po alkoholu oraz posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Złamanie sądowego zakazu jest przestępstwem. Za niestosowanie się do orzeczonych przez sąd środków karnych grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat. Mężczyzna odpowie również za popełnione wykroczenia – prowadzenie pojazdu po spożyciu alkoholu i bez uprawnień.

 

KPP Malbork

_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe