Policjanci uratowali życie 3 letniej dziewczynce

  • 13.09.2021, 19:54
  • Źródło: KPP Malbork
Policjanci uratowali życie 3 letniej dziewczynce

Podziel się:

Oceń:

Dzięki szybkiej interwencji policjantów z posterunku w Starym Polu życie 3-letniej dziewczynki zostało uratowane. Mundurowi zostali zaalarmowani o tym, że podczas odbywających się w tej miejscowości targów rolniczych dziecko straciło przytomność, natychmiast udzielili dziewczynce pierwszej pomocy. Z uwagi na poważny stan w jakim znajdowała się 3-latka, policjanci podjęli decyzję o eskortowaniu auta rodziców z chorym dzieckiem, wyjeżdżając naprzeciw karetce. Dziewczynka trafiła pod opiekę medyków i została przetransportowana do szpitala.

Niecodzienną interwencję przeprowadzili w niedzielę w Starym Polu  policjanci  z miejscowego posterunku. Podczas patrolu mundurowi zostali  zaalarmowani przez rodziców 3-latki, że dziewczynka na ulicy straciła przytomność. Rodzice wyszli z dzieckiem z rejonu odbywających się w tej miejscowości targów rolniczych i kilkanaście metrów dalej, na parkingu, dziewczynka zemdlała. Funkcjonariusze natychmiast sprawdzili funkcje życiowe 3-latki i wezwali pogotowie ratunkowe. Dziecko było nieprzytomne i traciło oddech. Policjanci udrożnili dziewczynce drogi oddechowe, ułożyli ja w bezpiecznej pozycji i cały czas monitorowali jej stan. Działania funkcjonariuszy spowodowały, że dziecko odzyskało przytomność, ale było bardzo słabe i wymagało pilnej interwencji lekarskiej.  Po otrzymaniu informacji, że specjalistyczna karetka wyjechała z powiatu sztumskiego, funkcjonariusze, żeby skrócić czas dojazdu pogotowia, podjęli decyzję o eskorcie auta rodziców z dziewczynką. Przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych policjanci przez 8 km torowali drogę pojazdowi z chorą 3-latką, żeby po dojeździe do Malborka bezpiecznie przekazać dziecko medykom. Dziewczynka została zabrana do szpitala i znajduje się pod opieką lekarzy.  

Natychmiastowa reakcja policjantów i sprawnie przeprowadzona pomoc pozwoliły na szybkie udzielenie 3-latce profesjonalnej pomocy medycznej, a tym samym być może uratowanie jej życia.

Źródło: KPP Malbork

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe