Policjanci zatrzymali kobietę podejrzaną o zabicie kota

  • 22.09.2021, 08:42
  • Źródło: KWP Gdańsk
Policjanci zatrzymali kobietę podejrzaną o zabicie kota Policja

Podziel się:

Oceń:

Kryminalni z Gdańska zatrzymali 46-latkę, podejrzaną o zrzucenie z mieszkania na trzecim piętrze młodego kota. Zwierzę nie przeżyło. Kobiecie grozi kara 3 lat więzienia.

Na początku minionego tygodnia policjanci z Gdańska odebrali zgłoszenie,o tym, że z jednego z bloków na Suchaninie ktoś wyrzucił młodego kota. Kobieta zamówiła taksówkę i chciała przewieźć zwierzę do lecznicy weterynaryjnej, jednak pomimo jej starań ranny kot nie przeżył. Zgłaszająca jeszcze tego samego dnia zaalarmowała o zdarzeniu policjantów.

Funkcjonariusze zabezpieczyli truchło kota, które przekazali do badań weterynaryjnych i zaczęli pracować nad sprawą. Dzielnicowy, który opiekuje się tym rejonem sprawdził wszystkie zgromadzone informacje dotyczące zdarzenia oraz przeprowadził wiele rozmów z mieszkańcami osiedla. Dzięki dobremu rozpoznaniu oraz zaangażowaniu, dzielnicowy szybko ustalił, do kogo zwierzę należało. Dalej sprawą zajęli się kryminalni, którzy wczoraj zatrzymali w mieszkaniu przy ul. Cygańska Góra 46-latkę podejrzewaną o zabicie zwierzęcia. Kobieta spędziła noc w policyjnym areszcie, usłyszała już zarzut zabicia kota.

Dzisiaj 46-latka zostanie doprowadzona do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego.

Za zabicie zwierzęcia grozi kara 3 lat więzienia.

Źródło: KWP Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe