Wichura i ulewy przeszły przez powiat. Pracowita noc strażaków. Usuwali powalone drzewa, konary, zabezpieczali zerwane linie energetyczne!

  • 24.09.2021, 09:14
  • Wawrzyniec Mocny
Wichura i ulewy przeszły przez powiat. Pracowita noc strażaków. Usuwali… OSP Subkowy Powalone drzewo w Rybakach w powiecie tczewskim.

Podziel się:

Oceń:

Wczoraj w nocy (24 września) i od wieczora, zgodnie z prognozami synoptyków Pomorze, w tym powiat tczewski nawiedziły wichury z ulewnymi deszczami. Połamane gałęzie, a nawet drzewa blokowały drogi. W wyniku silnych podmuchów wiatru strażacy interweniowali cztery razy w różnych m. powiatu tczewskiego.

- Wiatr połamał drzewa, które przewróciły się na jezdnie. Zdarzenia miały miejsce w Rybakach (gm. Subkowy) Bielsku (gm. Morzeszczyn) i dwa w Łukocinie (gm. Tczew) – informuje mł. kpt. Michał Myrda, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej PSP w Tczewie.

 

Sytuacje musieli ratować w Gorzędzieju i Subkowach m.in. druhowie z OSP Subkowy już o godz. 22.36, kiedy w rybakach na ulicę Kociewską przewróciło się drzewo.

OSP Morzeszczyn interweniowało z kolei o godz. 23.18 do zdarzenia, w którym drzewo przewróciło się i zerwało linię energetyczną oraz zablokowało drogę. Do takiego zdarzenia doszło na drodze Majewo - Bielsk (droga wojewódzka nr 623).

 

Strażacy mieli pełne ręce m.in. w gminie Tczew, gdzie strażacy OSP Turze, znajdujący się w Krajowym Systemie Ratowniczo - Gaśniczym o godz.5:36 interweniowali do powalonego na drogę drzewa w miejscowości Łukocin, a następnie zostali przekierowani do Mieścina, gdzie leżące drzewo także uniemożliwiało przejazd.

 

Na szczęście nie wpłynęły do nas informacje o osobach rannych, które ucierpiałyby w wyniku tych zdarzeń. Wczoraj od [późnego wieczora m.in.Kociewie i nadmorskie powiaty Pomorza, nawiedziły wichury o prędkości do 100 km/godz.

 

 

(tomm)/

Fot. OSP Subkowy, OSP Morzeszczym, OSP Turze

Wawrzyniec Mocny

Zdjęcia (9)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe