Elbląska Orkiestra Kameralna w murach Fary. Za nami ostatni koncert cyklu Sambor Festiwal Tczew

  • 30.09.2021, 09:35
  • Wawrzyniec Mocny
Elbląska Orkiestra Kameralna w murach Fary. Za nami ostatni koncert cyklu…

Podziel się:

Oceń:

Wrzesień był bardzo pracowity, ale pełen był także wspaniałych przeżyć, emocji i fantastycznych spotkań z drugim człowiekiem oraz kulturą. Gościliśmy w naszym mieście wspaniałych artystów, którzy w kolejne niedziele września koncertowali w Tczewskiej Farze w ramach Sambor Festival Tczew: Marcin Kowalkowski (trąbka), Filip Grzelachowski (fortepian), Zespół Wokalny ART'N’VOICES, Joanna Dubiela (sopran), SPERO, Elbląska Orkiestra Kameralna, Karolina Nowotczyńska (skrzypce) oraz Marcin Zdunik (wiolonczela).

Każdy koncert był inny i pozostawił po sobie mnóstwo wspaniałych doznań. Słuchacze wychodzili pełni zachwytu, naładowani pozytywną energią, a na ich twarzach malował się szczery uśmiech wdzięczności. W niedzielę, 26 września, odbył się FINAŁ Sambor Festival Tczew, który zwieńczył I edycję festiwalu. Uważam ją za naprawdę bardzo udaną. Wszystkie założone cele oraz oczekiwania organizatorów udało się spełnić. Pozostaje tylko nadzieja, że oczekiwania naszych odbiorców również zostały spełnione.

Podczas niedzielnych spotkań towarzyszyła nam AKCJA-RENOWACJA pod hasłem Szczytny Cel Mamy – Ratujemy Farne Organy. Po każdym koncercie odbyła się zbiórka na renowację instrumentu – organów kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Tczewie. Udało nam się zebrać kwotę 7, 6 tys. zł. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy wsparli akcję i pomogli nam uzbierać tę sumę. Każdy datek jest ważny, tym bardziej, że do celu jeszcze daleka droga. Całkowity koszt inwestycji farnych organów, to jednak 1,5 mln zł. Całość pragniemy przeprowadzić tak, aby efekty naszej pracy służyły nie tylko nam, ale przede wszystkim przyszłym pokoleniom. (...)

W tym miejscu chciałbym bardzo podziękować wszystkim, którzy sprawili, że Sambor Festival Tczew zaistniał. W pierwszej kolejności dziękuję członkom Stowarzyszenia Na Krańcu Świata, a szczególnie: Żaklinie Kowalkowskiej oraz Małgorzacie Krajnik-Kotwicy, a także przyjaciołom Stowarzyszenia: Katarzynie Franusiak oraz Łukaszowi Brządkowskiemu, za wspólną organizację festiwalu. Dziękuję księdzu proboszczowi Adamowi Gadomskiemu oraz par. pw. Podwyższenia Krzyża Świętego za udostępnienie na czas trwania festiwalu przestrzeni jednej z najstarszych świątyń Pomorza – Tczewskiej Fary oraz za życzliwe przyjęcie i ugoszczenie naszych artystów.

W imieniu organizatorów – Stowarzyszenia Na Krańcu Świata, dziękuję Sekretarzowi Stanu Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu – Jarosławowi Sellinowi, Posłowi na Sejm – Kazimierzowi Smolińskiemu, Staroście Powiatu Tczewskiego – Mirosławowi Augustynowi oraz Prezydentowi Miasta Tczew – Mirosławowi Pobłockiemu, za objęcie Patronatu Honorowego nad wydarzeniem oraz wielu organizacjom pozarządowym i formom, które wsparły nasze przedsięwzięcie (…). Dziękujemy także naszym Wolontariuszom, którzy przed każdym koncertem opiekowali się naszymi gośćmi, pilnowali reżimu sanitarnego i dołożyli wszelkich starań, aby Sambor Festival Tczew był na możliwie najwyższym poziomie.

Na końcu chciałbym podziękować Państwu za to, że byliście z nami. Każdy koncert cieszył się wysoką frekwencją, co napawa ogromną radością i nadzieją na kolejne edycje. Także artyści wyrażali swoją wdzięczność i zachwyt, czuli się zaszczyceni, że dla tak wspaniałej i licznej publiczności mogli występować. Bardzo serdecznie Państwu dziękuję! Pozwoliliście opowiedzieć sobie opowieść, jaką był Sambor Festival Tczew. Mamy nadzieję, że Wam się podobała. Już dzisiaj zaczynamy przygotowania do kolejnej edycji. Liczymy, że będzie jeszcze ciekawsza i pozwoli nam pokazać nasze Miasto Tczew, dawny gród Sambora, jako piękną krainę wspaniałych ludzi.

 

Mateusz Kotwica/Fot. Jacek Cherek

Fot. Filip Maniuk

 

Możesz wesprzeć Farę

Stowarzyszenie Na Krańcu Świata

ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 13

83-110 Tczew

nr rachunku: 06 1600 1462 1862 0463 2000 0004

z dopiskiem: darowizna na AKCJĘ - RENOWACJĘ

Wawrzyniec Mocny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe