Wstępne okoliczności i przyczyny wypadku na ul. 30. Stycznia

  • 13.10.2021, 12:05
  • Wawrzyniec Mocny
 Wstępne okoliczności i przyczyny wypadku na ul. 30. Stycznia KPP Tczew

Podziel się:

Oceń:

Policjanci 11 października pracowali w miejscu wypadku drogowego, do którego doszło na jednym ze skrzyżowań w Tczewie. Wstępnie ustalili, że 43-letni kierowca samochodu marki Kia nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu motorowerzyście i doszło do zderzenia. 44-letni kierowca jednośladu z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

10 października o wypadku informowaliśmy na bieżąco.

11 października br. po godzinie 14 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego miało dojść na skrzyżowaniu ulic 30 Stycznia z ulicą Bema w Tczewie. Natychmiast w to miejsce przyjmujący zgłoszenie policjant wysłał funkcjonariuszy z drogówki, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Według wstępnych ustaleń pracujących na miejscu mundurowych wynika, że kierujący samochodem marki Kia, 43-letni mieszkaniec powiatu tczewskiego skręcając w ulicę Bema, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu prosto ulicą 30 Stycznia kierującemu motorowerzyście. W wyniku tej sytuacji doszło do zderzenia pojazdów. 44-letni kierowca jednośladu z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

 

Funkcjonariusze przebadali kierowców na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, którzy byli trzeźwi. Policjanci na miejscu zdarzenia wykonali oględziny pojazdów oraz miejsca zdarzenia. Technik kryminalistyki sfotografował miejsce zdarzenia oraz wykonał szkic sytuacyjny. Mundurowi rozmawiali również ze świadkami na miejscu zdarzenia. Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny od motoroweru z powodu uszkodzeń powypadkowych. Wykonane na miejscu policyjne czynności pomogą stróżom prawa ustalić bliższe okoliczności tego zdarzenia.

 

Policjanci apelują do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów drogowych. Każdy kierowca musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje, ale też innych uczestników ruchu drogowego.

 

Opr. (tomm)/KWP Gdańsk

Wawrzyniec Mocny

Zdjęcia (3)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe