Próbowali okraść sklep, ale sprzedawcy nie pozwolili. Dwaj sprawcy trafili już za kraty

  • 26.10.2021, 08:55
  • Wawrzyniec Mocny
Próbowali okraść sklep, ale sprzedawcy nie pozwolili. Dwaj sprawcy trafili… KPP Tczew

Podziel się:

Oceń:

Tczewscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, których podejrzewali o usiłowanie kradzieży sklepowej. Policjanci przy jednym z zatrzymanych mężczyzn zabezpieczyli narkotyki. Według ustaleń mundurowych podejrzani mężczyźni próbowali ukraść sprzęt agd warty 650 zł, a następnie jeden z nich zaczął szarpać się oraz groził nożem interweniującym pracownikom sklepu. W miniony piątek śledczy przedstawili zatrzymanemu 23- i 27-latkowi zarzuty dotyczące usiłowania kradzieży.

Starszy z mężczyzn usłyszał dodatkowo zarzuty dotyczące posiadania narkotyków, gróźb karalnych oraz naruszenia nietykalności cielesnej, za które będzie odpowiadał w recydywie.

20 października br. oficer dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymał zgłoszenie o próbie kradzieży na terenie jednego ze sklepów w mieście. Policjanci zajmujący się tą sprawą ustalili, że dwaj mężczyźni próbowali ukraść mikrofalówkę oraz blender o wartości 650 zł. Mundurowi ustalili, że mężczyznom nie udało się ukraść towaru, z powodu interwencji personelu sklepu. Policjanci ustalili, że jeden z podejrzewanych mężczyzn zaczął szarpać się jeszcze z pracownikami sklepu oraz groził im nożem. Mężczyźni po nieudanej kradzieży uciekli.

 

Policjanci zajmujący się tym zdarzeniem ustalili rysopis sprawców, których zatrzymali na terenie dworca PKP. Zatrzymany 23- i 27-letni mieszkańcy powiatu tczewskiego zostali doprowadzeni do miejscowej komendy. Dodatkowo stróże prawa przy 27-latku znaleźli amfetaminę oraz marihuanę, którą zabezpieczyli.

 

W miniony piątek zatrzymani mężczyźni zostali doprowadzeni do tczewskiej prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty dotyczące usiłowania kradzieży. Dodatkowo starszy z mężczyzn usłyszał zarzuty dotyczące gróźb karalnych oraz naruszenia nietykalności cielesnej. Za te czyny 27-latek odpowie w recydywie. Teraz losem mężczyzn zajmie się sąd.

Za te przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, zaś w warunkach recydywy do 7,5 roku pozbawienia wolności.

 

Opr. (tomm)/KPP Tczew

 

Wawrzyniec Mocny

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe