Szokujący atak nożownika w Pelplnie. 37-letni tczewianin trafił już za kraty

  • 30.10.2021, 09:36
  • Wawrzyniec Mocny
Szokujący atak nożownika w Pelplnie. 37-letni tczewianin trafił już za… KPP Tczew

Podziel się:

Oceń:

Policjanci zatrzymali nietrzeźwego 37-letniego mieszkańca Pelplina, który zaatakował nożem kobietę oraz mężczyznę. Mundurowi ustalili, że sprawca podczas awantury domowej najpierw nożem zaatakował swoją konkubinę, a następnie zranił mężczyznę. Ranna 50-latka oraz 32-latek trafili do szpitala. Stróże prawa dodatkowo ustalili, że zatrzymany 37-latek (tczewianin) groził śmiercią pokrzywdzonym.

Zatrzymany mieszkaniec Tczewa trafił do policyjnego aresztu i wczoraj został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty dotyczące narażenia człowieka na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia, uszkodzenia ciała oraz gróźb karalnych.

 

26 października br. około godziny 22.50 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymał zgłoszenie o awanturze domowej w jednym z mieszkań w Pelplinie, podczas której doszło do ugodzenia nożem kobiety i mężczyzny. Przyjmujący zgłoszenie policjant na miejsce zdarzenia natychmiast wysłał miejscowych funkcjonariuszy. Interweniujący mundurowi po przyjeździe pod wskazany adres ustalili, że 37-letni mieszkaniec Pelplina podczas wspólnego spożywania alkoholu wszczął awanturę domową, podczas której najpierw nożem zaatakował 50-letnią konkubinę, a następnie zranił również 32-letniego mężczyznę, który stanął w obronie kobiety. Okazało się, że napastnik po tym zdarzeniu uciekł z miejsca zdarzenia, a zranione osoby trafiły do szpitala.

 

Funkcjonariusze ustalili rysopis podejrzewanego mężczyzny, którego podczas penetracji ulic Pelplina zauważyli, a następnie po zatrzymaniu, doprowadzili do tczewskiej komendy. Okazało się, że był to 37-letni mieszkaniec Pelplina, który miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zabezpieczyli również nóż, którym najprawdopodobniej zostały zranione pokrzywdzone osoby. Stróże prawa ustalili również, że zatrzymany mężczyzna groził śmiercią konkubinie oraz mężczyźnie.

 

28 października policjanci doprowadzili zatrzymanego 37-latka do prokuratury, gdzie usłyszał on zarzuty dotyczące narażenia człowieka na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia, uszkodzenia ciała oraz gróźb karalnych. Prokurator zastosował wobec mężczyzny policyjny dozór, zakaz zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzonymi oraz nakaz opuszczenia lokalu mieszkalnego.

 

Za te przestępstwa grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

 

KPP Tczew

 

Wawrzyniec Mocny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe