Policjant po służbie zatrzymał złodzieja alkoholu. Mężczyznę ukarano też za brak maseczki

  • 23.11.2021, 08:59
  • Wawrzyniec Mocny
Policjant po służbie zatrzymał złodzieja alkoholu. Mężczyznę ukarano też… KPP Tczew

Podziel się:

Oceń:

Policjant z tczewskiej komendy policji udowodnił, że funkcjonariuszem jest się nie tylko w trakcie służby, ale również poza nią. Dzięki spostrzegawczości i szybkiej reakcji stróża prawa został ujęty 21-letni mieszkaniec Tczewa, który chwilę wcześniej na terenie jednego ze sklepów ukradł artykuły monopolowe. Schwytany mężczyzna został ukarany dwoma mandatami karnymi za kradzież oraz za brak maseczki.

W minioną sobotę (20 listopada br.) po godz. 14.30 funkcjonariusz zespołu wywiadowczego z tczewskiej komendy będąc na wolnym, w jednym z supermarketów w Tczewie zauważył mężczyznę, który nie miał założonej maseczki. Policjant dalej go obserwując zauważył, że mężczyzna wziął dwie butelki alkoholu, po czym wyszedł za linię kas. Policjant bez chwili wahania zainterweniował uniemożliwiając mężczyźnie ucieczkę i wspólnie z zaalarmowanymi kolegami z referatu patrolowo interwencyjnego go wylegitymował. W trakcie policyjnych czynności przy 21-latku znaleźli skradziony alkohol. Według ustaleń stróżów prawa w wyniku tego wykroczenia powstały straty na kwotę ponad 110 zł. Policjanci odzyskane artykuły zwrócili do sklepu.

 

W związku z zaistniałymi dwoma wykroczeniami przybyli na miejsce policjanci ukarali mieszkańca Tczewa dwoma mandatami za kradzież sklepową oraz niestosowanie się do obowiązku zasłaniania ust i nosa.

 

KPP Tczew

Wawrzyniec Mocny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe