Mieszkańcy Gminy Wiejskiej Tczew spotkali się i wspominali zmarłego działacza i polityka lokalnego - Józefa Turzyńskiego

  • 26.11.2021, 11:05
  • Wawrzyniec Mocny
Mieszkańcy Gminy Wiejskiej Tczew spotkali się i wspominali zmarłego działacza… UG Tczew

Podziel się:

Oceń:

Niedawno w świetlicy wiejskiej w Czarlinie panie z Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały wieczór wspomnień poświęcony zmarłemu w marcu 2019 r. Józefowi Turzyńskiemu, znanemu w powiecie tczewskim i nie tylko działaczowi rolniczemu. Za życia bardzo aktywnie włączał się w życie sołectw gminy Tczew.

Spotkanie miało charakter upamiętniający działania społeczne na rzecz kółek i organizacji rolniczych, KGW oraz rolników, nie tylko w gminie Tczew ale w całym powiecie tczewskim. Piękną prezentację zatytułowaną: „Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia” - dedykowaną zmarłemu przygotowała i zaprezentowała zaproszonym gościom pani Krystyna Kossecka.

 

Bohater wspomnień był wieloletnim działaczem kółek rolniczych. Bliskie mu były problemy rolników. Był znanym radnym Rady Powiatu Tczewskiego I i II Kadencji oraz członkiem zarządu II kadencji powiatu tczewskiego. Józef Turzyński za swoje zasługi był wielokrotnie odznaczany. Przez 40 lat działał w strukturach wojewódzkich Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolnych.

 

Bliscy i przyjaciele wspominali zasłużonego - jego upodobania, cechy charakteru jak szczerość i szlachetność, bezinteresowność oraz zamiłowanie do pracy i pomocy na rzecz rozwoju Kół Gospodyń Wiejskich. Głos wspomnień zabrał jako pierwszy Wójt Gminy Tczew Krzysztof Augustyniak, który na koniec swoich opowieści wręczył bukiet kwiatów pani Julii Turzysńkiej - małżonce wspominanego działacza.

 

Był to wieczór pełen wzruszeń, dobrych emocji, podziękowań oraz słów podkreślających charyzmę i szlachetność działań ś.p. Józefa Turzyńskiego (1939-2019).

 

opr. (tomm)/UG Tczew

Wawrzyniec Mocny

Zdjęcia (12)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe