Wbicie łopaty pod budowę fabryki Northvolt w Gdańsku.

  • 08.12.2021, 09:44
  • Źródło: Northvolt
Wbicie łopaty pod budowę fabryki Northvolt w Gdańsku.

Podziel się:

Oceń:

Na początku tego roku, wspólnie z polskim rządem i władzami lokalnymi, zarząd Northvolt ogłosił zamiar ekspansji działalności firmy w Polsce.

Northvolt, europejski dostawca ogniw litowo-jonowych i systemów bateryjnych, postanowił zainwestować 200 milionów dolarów w budowę największego w Europie zakładu produkującego magazyny energii. Po kilku intensywnych miesiącach przygotowań, nadszedł czas inauguracji tej przełomowej inwestycji.

Symboliczna inauguracja budowy odbyła się 8 grudnia o godzinie 10:00 na działce inwestycyjnej przy ulicy Andruszkiewicza w Gdańsku, w bezpośrednim sąsiedztwie biurowca KOGA.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele polskiego rządu, władz samorządowych, instytucji wspierających działanie biznesu, przedstawiciele uczelni oraz szkół, a także nasi klienci i podwykonawcy.


Szwedzka firma Northvolt zainwestuje 200 milionów dolarów (ok. 750 mln. zł) w projekt fabryki od podstaw, umożliwiającej montaż najnowocześniejszych, zrównoważonych systemów magazynowania energii.

Fabryka o powierzchni 50 tys. m2 powstanie w Gdańsku w dwóch etapach, z początkową produkcją 5 GWh i przewidywaną datą rozpoczęcia produkcji w 2022 r. Dzięki nowemu centrum inżynieryjno-badawczo-rozwojowemu, które zostanie utworzone w połączeniu z nową fabryką, inicjatywa stworzy 500 nowych miejsc pracy w Gdańsku. Nowa fabryka, która wejdzie do produkcji w 2022 r. będzie miała początkową roczną produkcję 5 GWh i potencjalną przyszłą moc 12 GWh.

 

 

 

Źródło: Northvolt

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe