Niedzielny koncert Chóru Męskiego ECHO - odwołany

  • 20.01.2022, 12:25
  • Wawrzyniec Mocny
Niedzielny koncert Chóru Męskiego ECHO - odwołany CKiS Tczew

Podziel się:

Oceń:

Zapowiadany przez Centrum Kultury i Sztuki oraz Chór Męski „ECHO” koncert kolęd (ze wszystkich stron świata) nie odbędzie z powodu choroby dyrygenta.

Organizatorzy koncertu za zaistniałą sytuację przepraszają. Na scenie oprócz Chóru mieli wystąpić zaproszeni goście: Duet Mega Ton oraz Tczewska Formacja Szantowa.

CKiS zapewnia, że czyni starania by koncert mógł odbyć się w innym terminie. O nowej dacie wydarzenia poinformujemy jak tylko otrzymamy taką informację.

 

Dodajmy, że chór poprowadzi dyrygent Leszek Gołąb, a akompaniować będzie mu Kacper Kłosiński. W meandry muzyczne wprowadzi publiczność Krzysztof Pieczewski.

W trakcie koncertu usłyszymy kolędy ze wszystkich stron świata.

 

Koncert był zaplanowany na 23 stycznia (niedziela) br. na godz. 17.00.

 

 

Chór Męski ECHO

Chór Męski „ECHO” powstał w 1923 roku w środowisku tczewskiego mieszczaństwa jako wyraz wewnętrznej potrzeby Polaków, którzy po 150 latach niewoli mogli swobodnie kultywować rodzimą kulturę i tradycje polskiego śpiewania.

W roku 1927 Chór przystąpił do Pomorskiego Związku Kół Śpiewaczych, cały czas koncertując w szkołach, kościołach, zakładach pracy, brał udział w koncertach i organizował imprezy śpiewacze. Wybuch II wojny przerwał działalność Chóru, by po wojnie ponownie pojawić się na estradach regionu tczewskiego uświetniając swoim śpiewem wszystkie ważne uroczystości państwowe, regionalne i kościelne.

Pod znamienitym kierownictwem muzycznym kolejnych dyrygentów, po kolei od powstania Chóru: Ludwika Sumińskiego (1923-34), Leona Galińskiego (1934-66), Elżbiety Grzenkowskiej –Hawryluk (1966-2002), a od 2002 roku Leszka Gołąb, Chór osiągał coraz to wyższe poziomy artystyczne.

Wyrazem tego są liczne nagrody i wyróżnienia z przeglądów, konkursów i festiwali zdobywane na przestrzeni ponad 90-ciu lat działalności. W ostatnich latach Chór może się pochwalić III miejscem i „Brązową Lirą” zdobytą w V Warszawskim Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym (2009 r.), III miejscem w I Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Chóralnej w Ejszyszkach (Litwa 2012 r.).

W repertuarze Chóru znajduje się szeroka gama utworów religijnych i świeckich w tym pieśni staropolskie. Chór dokumentuje swój dorobek, wydał m.in. 2 płyty z utworami świeckimi i religijnymi oraz jedną płytę z nagraniami kolęd.

Chór wielokrotnie koncertował w wielu krajach Europy.

 

(tomm)

 

Wawrzyniec Mocny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe