Obchody dnia 30 stycznia przesunięte. Nie będzie inscenizacji, zamiast niej karnawałowy (internetowy) koncert Orkiestry „Progress”

  • 28.01.2022, 09:35
  • Wawrzyniec Mocny
Obchody dnia 30 stycznia przesunięte. Nie będzie inscenizacji, zamiast… Archiwum

Podziel się:

Oceń:

W związku ze wzrostem zachorowań na COVID-19 i zaleceniami rządu dotyczącymi pracy administracji publicznej miasto wprowadziło ograniczenia. Obchody związane z Dniem Tczewa zostaną przesunięte na inny termin: 30 stycznia nie odbędzie się inscenizacja historyczna ani uroczysta sesja Rady Miejskiej. Koncert Orkiestry Kameralnej Progress odbędzie się w trybie on-line.

Także wczorajsza sesja Rady Miejskiej (27 stycznia) odbywała się w trybie zdalnym

Od 24 stycznia interesanci są przyjmowani wyłącznie po uzgodnieniu i wcześniejszym umówieniu spotkania (daty, godziny) w budynkach przy ul. 30 Stycznia 1, pl. Marszałka J. Piłsudskiego 1 oraz ul. Obr. Westerplatte 3. Kontakt z pracownikami urzędu będzie możliwy telefonicznie, elektronicznie lub pocztą tradycyjną. Dokumenty można również pozostawić w urnach wystawionych w budynkach urzędu. Adresy mailowe i numery telefonów do wszystkich komórek organizacyjnych znajdują się na stronie www.bip.tczew.pl.

 

Urząd Stanu Cywilnego przyjmuje bezpośrednio interesantów tylko w sprawach z zakresu rejestracji stanu cywilnego. W innych sprawach obowiązują zasady jak wskazano wyżej.

Kasa Urzędu Miejskiego znajdująca się w budynku przy ul. 30 Stycznia 1 będzie czynna. W kasie będzie mogła przebywać jedna osoba.

 

Interesanci będą obowiązani stosować się do wytycznych związanych z przestrzeganiem rygorów sanitarnych dot. zachowania odstępów od stanowisk pracy oraz innych osób, dezynfekcji rąk, obowiązku zasłaniania ust i nosa.

 

Liczba osób przebywających w budynkach Urzędu jest monitorowana przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej.

 

COVID-19 – SYTUACJA W SZKOŁACH

Do 24 stycznia, godz. 12.00, w samorządowych szkołach podstawowych w Tczewie:

 

– 79 klas jest na kwarantannie

– 24 nauczycieli i 2 pracowników obsługi jest zarażonych COVID-19

– 59 uczniów jest zarażonych COVID-19.

 

Najtrudniejsza sytuacja jest w Szkole Podstawowej nr 8 (18 klas na kwarantannie i 8 zakażonych nauczycieli) , gdzie cała szkoła pracuje zdalnie (z wyjątkiem oddziału przedszkolnego).

 

 

Zgodnie z decyzją Urzędu Miejskiego, organizatora wydarzenia, koncert Orkiestry Kameralnej Progress odbędzie się w trybie on-line. Orkiestra zagra pod batutą Szymona Morusa oraz z grą pianisty Jakub Ostrowskiego.

 

Będzie on dostępny na kanale YouTube Miasta Tczewa https://www.youtube.com/c/MiastoTczew

 

Urząd Miejski w Tczewie z okazji urodzin miasta - 30 stycznia o godz. 18.00 zaprasza na wyjątkowy koncert karnawałowy.

 

Podczas koncertu zabrzmią m.in. tematy z filmów: „Amelia”, „Zapach kobiety”, „Wiedźmin”, „Janosik”, „Czterej pancerni”, „Stawka większa niż życie”, „Ogniem i mieczem”, ale nie zabraknie też muzyki z najnowszych filmowych hitów bijących aktualnie rekordy popularności, takich jak: „Dom z papieru” czy „The Queen”.

 

Opr. (tomm)/UM w Tczewie

Wawrzyniec Mocny

Zdjęcia (3)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe