Kolejny transport organizowany przez Caritas i Fundację Lotos wyruszył z pomocą na Ukrainę

  • 06.04.2022, 15:06
  • Źródło: PUW Gdańsk
Kolejny transport organizowany przez Caritas i Fundację Lotos wyruszył… PUW Gdańsk

Podziel się:

Oceń:

Ciężarowy TIR zapełniony mlekiem, cukrem, ryżem, kaszą, makaronami, olejem, mąką i innymi trwałymi produktami, pojechał w dniu dzisiejszym do Białej Cerkwi w obwodzie kijowskim na Ukrainie. To już kolejny transport humanitarny zorganizowany przez Caritas Archidiecezji Gdańskiej i Fundację Lotos. Magazyn Centrum Kryzysowego Caritas w Gdańsku odwiedził dziś Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich.

Wojewoda dziękując organizatorom akcji – ks. Januszowi Steciowi, dyrektorowi Caritas Archidiecezji Gdańskiej i Wiesławowi Labudzie, prezesowi zarządu fundacji Lotos, podkreślił jak ważne jest  angażowanie  się w pomoc dla uchodźców zarówno instytucji rządowych, samorządowych, organizacji kościelnych, pożytku publicznego i zwykłych obywateli.

Dotychczas  do Ukrainy wysłano łącznie 150 palet  z żywnością dla potrzebujących.  Caritas AG aktywnie włączył się w pomoc uciekającym prze wojną. W ośrodkach Caritas, a także w parafiach schronienie znalazło ok. 500 ukraińskich uchodźców.

Od wybuchu wojny w Ukrainie Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich i podległe mu służby organizują dla uchodźców punkty recepcyjne, informacyjne, transport, wyżywienie, odzież, środki higieny osobistej i nocleg. Działa także specjalna infolinia dla 734 – 117 -307 , adres e-mail [email protected], a  zakładce Pomagamy Ukrainie - https://www.gdansk.uw.gov.pl/pomagamy-ukrainie- znajdują się niezbędne informacje dotyczące punktów recepcyjnych i informacyjnych, spraw urzędowych, pomocy żywnościowej, medycznej, pracy etc. Wojewoda pozostaje w stałym kontakcie z pomorskim samorządami, organizacjami pozarządowymi i służbami.

Źródło: PUW Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe