RUSZYŁ PROCES SZAJKI z tczewskiego Zakładu Utylizacji Odpadów Stałych!!

  • 05.05.2022, 10:03
  • redakcja
RUSZYŁ PROCES SZAJKI z tczewskiego Zakładu Utylizacji Odpadów Stałych!! Collage redakcja

Podziel się:

Oceń:

16 czerwca informowaliśmy na łamach Tczewska.pl, a później także w Gazecie Tczewskiej, że w Prokuraturze Okręgowej w Gdańsku, prowadzone jest śledztwo dotyczące doprowadzenia Zakładu Utylizacji Odpadów Stałych w Tczewie do niekorzystnego rozporządzenia mieniem. Zarzutami objęto łącznie pięć osób – pracowników spółki. Ok. tydzień temu odbyła się pierwsza rozprawa organizacyjna w tej bulwersującej sprawie. Proces będzie toczył się przed SR w Starogardzie Gdańskim. Wyznaczono kolejne terminy rozpraw.

 

16 czerwca ub. r. informowaliśmy, że wówczas skierowao akt oskarżenia Prokuratury Okręgowej w Gdańsku do Sądu Rejonowego w Tczewie. Pracownikom wyższego szczebla największej spółki miejskiej - ZUOS zarzuca się m.in. wyłudzenie ze spółki 100 tys. zł.

Przypomnijmy. Zarzutami objęto łącznie pięć osób, w tym:

- główną księgową , której prokuratora zarzucił popełnienie łącznie 36 czynów wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami - 8 dotyczących doprowadzenia spółki do niekorzystnego rozporządzenia mieniem oraz 28 czynów dotyczących podrobienia w celu użycia jak autentycznych dokumentów w postaci dekretów zatwierdzających wypłaty.

 

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku zebrała w tej sprawie materiał dowodowy, w tym opinię biegłego z zakresu rachunkowości / księgowości.

 

- Do czynów objętych zarzutami dochodziło w latach 2013 – 2017 – informowała Grażyna Wawryniuk, rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. - Sprawa dotyczy wyłudzeń z wykorzystaniem poświadczających nieprawdę dokumentów: faktur na usługi ,które w rzeczywistości nie miały miejsca oraz podrobionych dokumentów w postaci dekretów zatwierdzających wypłaty. Nadto wyłudzeń dofinansowania oraz świadczeń pieniężnych - między innymi zwrotu kosztów zakupu odzieży ochronnej, okularów korekcyjnych, jak też rozliczeń zakupów dokonywanych na prywatne cele.

 

Jak informuje Sąd Okręgowy w Gdańsku, sprawę prowadzi asesor Przemysław Gołuński.

Obrońcami są: adw. Michał Puchalski, adw. Mariusz Liegman, adw. Katarzyna Berezińska – Kosicka.

 

 

(tomm)

 

https://www.tczewska.pl/wiadomosci/20546,przedstawiono-zarzuty-prokuratorskie-pracownikom-zakladu-utylizacji-odpadow-stalych-w-tczewie

_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe