Kombajn stanął w płomieniach. Mieszkańcy z dwójką dzieci uciekali przed pożarem. Pożar opon na terenie drożdżowni. KRONIKA STRAŻACKA 2-8.05.2022

  • 12.05.2022, 11:47
  • redakcja
Kombajn stanął w płomieniach. Mieszkańcy z dwójką dzieci uciekali przed… Archiwum

Podziel się:

Oceń:

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach 2 – 8 maja br. odnotowała łącznie 31 zdarzeń w tym 20 pożarów oraz 11 miejscowych zagrożeń.

Kombajn stanął w ogniu!

GM. GNIEW. 3 maja w Jeleniu w czasie przejazdu DK nr 91 („jedynka”) doszło do pożaru w komorze silnika w kombajnie zbożowym marki John Deree. Właściciel wraz z przejeżdżającymi kierowcami podjęli próbę ugaszenia pożaru gaśnicami. Przybyłe na miejsce zastępy pomogły ugasić pożar oraz pomogły usunąć pojazd na pobocze do czasu odholowania. W zdarzeniu brał udział zastęp z OSP Kolonia Ostrowicka oraz zastęp z OSP Rakowiec.

 

Potrącenie rowerzysty na ul. Gdańskiej

TCZEW. Do kolejnego potrącenia rowerzysty doszło 4 maja w Tczewie na ul. Gdańskiej. Przybyły na miejsce zastęp zastał rower znajdujący się pod samochodem, ranny rowerzysta znajdował się na chodniku. Strażacy udzielili poszkodowanemu kwalifikowanej pomocy medycznej. Po przybyciu ZRM poszkodowany został zabrany do szpitala. W zdarzeniu brał udział zastęp z JRG Tczew.

 

 

Palił się dom. Rodzina schroniła się na balkonie...

GM. PELPLIN. 4 maja ok. godz. 21.41 doszło do pożaru elewacji na budynku jednorodzinnym. Dym z palącego się styropianu dostawał się do środka budynku zamieszkałego przez 6 mieszkańców. 3 osoby, w tym 2 dzieci, zamieszkujące w tym domu schroniły się na balkonie, pozostali przystąpili do próby ugaszenia pożaru. Po przybyciu na miejsce zdarzenia podano prąd wody na palącą się elewację, ewakuowano poszkodowane osoby z balkonu i udzielono im KPP. Mieszkanie przewietrzono oraz sprawdzono czujnikami wielogazowymi pod kątem obecności szkodliwych substancji. W wyniku pożaru jedna osoba została zabrana do szpitala. W działaniach brał udział 1 zastęp z JRG Tczew oraz 1 zastęp z OSP Gręblin.

 

Nieprecyzyjne powiadomienie i pożar opon

TCZEW. 5 maja na os. Zatorze doszło do pożaru. Ogień wybuch na terenie dawnej, nie istniejącej już drożdżowni. Pożar wybuchł nagle od zgromadzonych nielegalnie składanych odpadów, głównie starych opon samochodowych i śmieci. Czarny dym widziany był z kilku kilometrów. Widok był dramatyczny, na szczęście zagrożenie nie było duże. Strażacy sprawnie uporali się z ogniem.

 

KP PSP Tczew

_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe