wtorek, 17 lutego 2026 02:22
Reklama
Reklama
Reklama

Dwa Wypadki - dwie osoby nie żyją

Policjanci apelują do kierowców o rozważną i ostrożną jazdę. W zaledwie dwa dni w powiecie kartuskim doszło do dwóch wypadków drogowych, w których zginęły dwie osoby, a dwie zostały ranne. Funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności tych zdarzeń.
Dwa Wypadki - dwie osoby nie żyją

Do pierwszego zdarzenia doszło w sobotę po południu w miejscowości Masłowo. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 21-letni mężczyzna kierujący cinquecento nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwny pas drogi gdzie zderzył się czołowo z toyotą. W wyniku zdarzenia śmierć poniósł kierowca cinquecento, a kierujący toyotą 60-latek oraz 52-letnia pasażerka z licznymi obrażeniami ciała trafili do szpitala.

W niedziele po godzinie 19-tej dyżurny policji przyjął kolejne zgłoszenie o wypadku, do którego doszło w miejscowości Sianowo. Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że kierujący motocyklem 32-latek z nieustalonych przyczyn stracił panowanie nad pojazdem zjechał na pobocze gdzie uderzył w barierkę. W wyniku tego zderzenia mężczyzna poniósł śmierć na miejscu.

Przez kilak godzin policjanci wspólnie ze strażakami zabezpieczali miejsca wypadków, prowadzać ruch wahadłowy, aby zminimalizować utrudniania w ruchu.

Policjanci pod nadzorem prokuratora wykonali oględziny i zabezpieczyli ślady, które stanowić będą materiał procesowy w prowadzonych postępowaniach. Na podstawie zebranego materiały oraz zeznań świadków biegły określi przyczyny obydwu tragedii.

Apelujemy do kierowców o rozważną i ostrożną jazdę ! Pamiętajmy o dostosowaniu prędkość do warunków panujących na drodze.

(KWP Gdańsk)


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: -10°C Miasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1005 hPa
Wiatr: 20 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: rolTreść komentarza: Ryś - król kociewskich lasów. Oby się mnożył.Źródło komentarza: Jeden z dwustu: Wyjątkowy gość w Bukowinach uchwycony na nagraniuAutor komentarza: Bob sandersTreść komentarza: A Pan M.Morawiecki dawał w takiej sytuacji dotacje do opału. ale Tusk lepszy co?Źródło komentarza: Pellet drogi i praktycznie nie do zdobycia. „Jak tylko się pojawi, znika od razu”Autor komentarza: wolontariuszka chodzi w białych drewniakach na nogachTreść komentarza: A to terza będą jeździć do Gdyni do kinaŹródło komentarza: Multikino w Sopocie ogłosiło zamknięcie!Autor komentarza: wolontariuszka chodzi w białych drewniakach na nogachTreść komentarza: To szkoda że zamykają kinoŹródło komentarza: Multikino w Sopocie ogłosiło zamknięcie!Autor komentarza: AgnieszkaTreść komentarza: Bardzo inspirujący artykuł 👍 Urządzanie małego salonu fryzjerskiego to spore wyzwanie, ale dobrze zaplanowana przestrzeń, ergonomiczne meble i jasna kolorystyka naprawdę potrafią zdziałać cuda. Świetnie, że zwrócono uwagę na funkcjonalność i komfort pracy – w małym salonie to podstawa. Przy kompletowaniu wyposażenia warto stawiać na sprawdzone rozwiązania i dobrej jakości meble, które nie tylko ładnie wyglądają, ale też są praktyczne na co dzień. Ciekawą bazą inspiracji i zakupów jest również 👉 https://getfull.pl, gdzie można znaleźć wyposażenie dobrze dopasowane także do niewielkich salonów.Źródło komentarza: Jak zaaranżować mały salon fryzjerski? Inspiracje i gotowe rozwiązania od polskiej marki Ayala
Reklama