wtorek, 17 lutego 2026 07:12
Reklama
Reklama
Reklama

"Czołówka" vw bora i renault megane

Dziś rano policjanci z Lęborka zabezpieczali miejsca dwóch zdarzeń drogowych na drodze wojewódzkiej W214. Ponad dwie godziny droga z Lęborka do Cewic i z Białogardy do Wicka była zamknięta. Jeszcze kilka godzin będą występowały utrudnienia w kierunku Cewic gdzie policjanci prowadzą ruch wahadłowy. Drogi nad ranem są bardzo śliskie, policja apeluje o spokojną i bezpieczną jazdę, dostosowując prędkość i technikę jazdy do warunków atmosferycznych.
"Czołówka" vw bora i renault megane

W środę przed godz. 6 dyżurny lęborskiej policji został powiadomiony o wypadku drogowym na drodze wojewódzkiej W214 w miejscowości Osowiec. Natychmiast na miejsce wysłał patrol oraz służby ratunkowe. Zderzyły się czołowo vw bora i renault megane. Droga przez ponad godzinę była zamknięta. 

Po wykonaniu wstępnych czynności policjanci przywrócili ruch na drodze i przepuszczali pojazdy wahadłowo. Gdy policjanci i strażacy zabezpieczali miejsce wypadku, dyżurny został powiadomiony o drugim zdarzeniu na drodze wojewódzkiej W214 tym razem w drugim jej końcu pomiędzy Białogardą a Wickiem, gdzie kierowca nissana almera uderzył w drzewo. Tam również natychmiast został skierowany patrol policji i służby ratunkowe. Droga była zamknięta dla ruchu przez ponad 2 godziny. Dojazd do obu tych zdarzeń był utrudniony z uwagi na bardzo śliską nawierzchnię. Na szczęście w obu zdarzeniach nikt nie zginął. Kierowca renault 58 letni mieszkaniec gm. Cewice uczestnik wypadku w Osowcu odniósł liczne stłuczenia, natomiast jego pasażerka 54-letnia kobieta doznała złamania kości krzyżowej i pozostała na obserwacji w szpitalu.

Jak wstępnie ustalili policjanci, sprawcą wypadku był 25 letni kierowca vw bora, który nie dostosował prędkości i techniki jazdy do warunków atmosferycznych, jednak ostateczny opis wypadku, jego skutki i sprawcę wskaże opinia biegłego. Na miejscu zdarzenia jeszcze kilka godzin pracowali policjanci zabezpieczając miejsce i wykonując oględziny.

Kierująca nissanem almerą, 42-letnia mieszkanka gm. Wicko, w wyniku uderzenia w drzewo doznała złamania kości miednicy. W tym przypadku zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja drogowa, za której spowodowanie grozi grzywna.

 

Ja ustalili policjanci na miejscu, kierująca renault jadąc w kierunku Łeby, straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na przeciwny pas ruchu i uderzyła w drzewo. Droga w miejscu tego zdarzenia była nieprzejezdna ponad 2 godziny.

Policja apeluje do kierowców, aby przed wyjazdem sprawdzili stan nawierzchni i dostosowali technikę oraz prędkość jazdy do warunków atmosferycznych.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
Reklama
słabe opady śniegu

Temperatura: -9°C Miasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1004 hPa
Wiatr: 13 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: rolTreść komentarza: Ryś - król kociewskich lasów. Oby się mnożył.Źródło komentarza: Jeden z dwustu: Wyjątkowy gość w Bukowinach uchwycony na nagraniuAutor komentarza: Bob sandersTreść komentarza: A Pan M.Morawiecki dawał w takiej sytuacji dotacje do opału. ale Tusk lepszy co?Źródło komentarza: Pellet drogi i praktycznie nie do zdobycia. „Jak tylko się pojawi, znika od razu”Autor komentarza: wolontariuszka chodzi w białych drewniakach na nogachTreść komentarza: A to terza będą jeździć do Gdyni do kinaŹródło komentarza: Multikino w Sopocie ogłosiło zamknięcie!Autor komentarza: wolontariuszka chodzi w białych drewniakach na nogachTreść komentarza: To szkoda że zamykają kinoŹródło komentarza: Multikino w Sopocie ogłosiło zamknięcie!Autor komentarza: AgnieszkaTreść komentarza: Bardzo inspirujący artykuł 👍 Urządzanie małego salonu fryzjerskiego to spore wyzwanie, ale dobrze zaplanowana przestrzeń, ergonomiczne meble i jasna kolorystyka naprawdę potrafią zdziałać cuda. Świetnie, że zwrócono uwagę na funkcjonalność i komfort pracy – w małym salonie to podstawa. Przy kompletowaniu wyposażenia warto stawiać na sprawdzone rozwiązania i dobrej jakości meble, które nie tylko ładnie wyglądają, ale też są praktyczne na co dzień. Ciekawą bazą inspiracji i zakupów jest również 👉 https://getfull.pl, gdzie można znaleźć wyposażenie dobrze dopasowane także do niewielkich salonów.Źródło komentarza: Jak zaaranżować mały salon fryzjerski? Inspiracje i gotowe rozwiązania od polskiej marki Ayala
Reklama