niedziela, 14 grudnia 2025 14:00
Reklama

Sukces Adriana Ubowskiego

W Siedlcach zostały rozegrane Mistrzostwa Polski LZS do lat 15 i 17.
Sukces Adriana Ubowskiego

- Z Malborka wyjechała 10-osobowa ekipa, dwóch trenerów i ośmiu zawodników - informuje Paweł Sikora, trener Rzemieślnika. - W Siedlcach startowało 280 zawodników i zawodniczek z 42 klubów. Jeszcze nie było takiej frekwencji na zawodach ogólnopolskich. Wszyscy startujący z Malborka ustanowili nowe rekordy życiowe, więc samo to można uznać za wielki sukces. Siedem osób trenuje zaledwie dwa, cztery miesiące.

Najlepszy z Rzemieślnika Adrian Ubowski trenuje szósty rok, obecnie występuje w kategorii wiekowej do 17 lat i wagowej 94 kg.

- Właśnie to on sięgnął po srebrny medal, uzyskując w dwuboju 235 kg, bijąc przy tym rekord w rwaniu o 4 kg i uzyskując 105 kg. W podrzucie wyrównał 130 kg. Adrian stoczył walkę o złoto, idąc na 135 kg i 136 kg, jednak zabrakło sił, by utrzymać w górze ciężar większy o 5 kg od swojego rekordu. Rywal okazał się silniejszy - przyznaje Paweł Sikora.

Jest to pierwszy medal Adriana wywalczony na zawodach rangi ogólnopolskiej. Trenerzy, Paweł Sikora oraz Czesław Besman, cały czas czuwali nad porządkiem wyjazdu i przygotowaniem zawodników do startu. Zawody były udane pod względem pobicia rekordów przez wszystkich naszych zawodników i zdobycia srebrnego medalu, ale także pod względem organizacji całej imprezy.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: 7°C Miasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1020 hPa
Wiatr: 19 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama