czwartek, 19 lutego 2026 22:53
Reklama
Reklama

Wyjątkowy koncert na altówkę i fortepian

Kolejny koncert w ramach cyklu Zamkowe Kameralia odbędzie się 22 maja (czwartek). Melomani już mogą ostrzyć zęby, bo w malborskiej warowni wystąpi altowiolista Krzysztof Tymendorf z towarzyszącym mu pianistą Maciejem Gańskim.
Wyjątkowy koncert na altówkę i fortepian

Warto wiedzieć, że rok 2014 jest Międzynarodowym Rokiem Altówki. Z tej okazji Zamkowe Kameralia 22 maja 2014 r. będą gościć muzyka Krzysztofa Tymendorfa, który po mistrzowsku zaprezentuje przybyłym słuchaczom brzmienie altówki.

Krzysztof Tymendorf jest pedagogiem Akademii Muzycznej w Gdańsku, współpracownikiem wielu europejskich orkiestr, organizatorem Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej - EURO Chamber Music Festival w Gdańsku oraz Space Art Festival w Warszawie.

Przy fortepianie zasiądzie Maciej Gański. W programie usłyszymy utwory Arnolda Baksa i Paula Hindemitha.

Organizatorami tegorocznej edycji Zamkowych Kameraliów są Stowarzyszenie Miłośników Muzyki w partnerstwie z Malborskim Centrum Kwadrat, które jest pomysłodawcą całego cyklu, oraz Muzeum Zamkowe w Malborku.

- Koncert połączony będzie z jednodniową wystawą pt. „Muzyka nie zna granic”. To prezentacja prac, najlepszych prac, które wpłynęły na konkurs plastyczny organizowany przez Stowarzyszenie Miłośników Muzyki o raz Powiatowe Ognisko Plastyczne. Okazją była wymiana młodzieży szkół muzycznych z Malborka i Monheim am Rhein. Wystawa przeniesiona będzie następnie do szkoły muzycznej na czas wizyty młodzieży z Monheim, czyli od 29 maja do 2 czerwca - informuje Dorota Grochecka ze Stowarzyszenia Miłośników Muzyki w Malborku.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
Reklama
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: -5°C Miasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1017 hPa
Wiatr: 13 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: rolTreść komentarza: Ryś - król kociewskich lasów. Oby się mnożył.Źródło komentarza: Jeden z dwustu: Wyjątkowy gość w Bukowinach uchwycony na nagraniuAutor komentarza: Bob sandersTreść komentarza: A Pan M.Morawiecki dawał w takiej sytuacji dotacje do opału. ale Tusk lepszy co?Źródło komentarza: Pellet drogi i praktycznie nie do zdobycia. „Jak tylko się pojawi, znika od razu”Autor komentarza: wolontariuszka chodzi w białych drewniakach na nogachTreść komentarza: A to terza będą jeździć do Gdyni do kinaŹródło komentarza: Multikino w Sopocie ogłosiło zamknięcie!Autor komentarza: wolontariuszka chodzi w białych drewniakach na nogachTreść komentarza: To szkoda że zamykają kinoŹródło komentarza: Multikino w Sopocie ogłosiło zamknięcie!Autor komentarza: AgnieszkaTreść komentarza: Bardzo inspirujący artykuł 👍 Urządzanie małego salonu fryzjerskiego to spore wyzwanie, ale dobrze zaplanowana przestrzeń, ergonomiczne meble i jasna kolorystyka naprawdę potrafią zdziałać cuda. Świetnie, że zwrócono uwagę na funkcjonalność i komfort pracy – w małym salonie to podstawa. Przy kompletowaniu wyposażenia warto stawiać na sprawdzone rozwiązania i dobrej jakości meble, które nie tylko ładnie wyglądają, ale też są praktyczne na co dzień. Ciekawą bazą inspiracji i zakupów jest również 👉 https://getfull.pl, gdzie można znaleźć wyposażenie dobrze dopasowane także do niewielkich salonów.Źródło komentarza: Jak zaaranżować mały salon fryzjerski? Inspiracje i gotowe rozwiązania od polskiej marki Ayala
Reklama