poniedziałek, 15 grudnia 2025 19:17
Reklama

Grom wyprzedził Pomezanię na czele tabeli

Piątoligowcy grali w minioną sobotę, ale już 11 listopada(środa) przed nimi przedostatnia kolejka rundy jesiennej. Jako nowy lider przystąpi do niej Grom Nowy Staw.
Grom wyprzedził Pomezanię na czele tabeli

Piłkarze nowostawskiego Gromu po raz pierwszy, chyba nawet w całej historii swojej gry w V lidze, zajmują pozycję lidera na tym szczeblu rozgrywek. Kolejny raz zagrali bardzo konsekwentnie i w 13 kolejce wygrali po raz dziewiąty w tym sezonie. Pokonali 3:0 rezerwy Chojniczanki po dwóch bramkach Bartosza Drewka (obie z rzutów karnych) i golu Wojciecha Miecznika.

Nowostawianie, grając w Malborku jako gospodarz, skończyli swój mecz w sobotę przed godz. 14. Wtedy w Starym Polu było po pierwszej połowie derbowego spotkania pomiędzy Błękitnymi i Pomezanią. Malborczycy prowadzili 1:0 po strzale Mateusza Daukszysa i przy takim wyniku utrzymywali fotel lidera, ale do rozegrania pozostała jeszcze druga część spotkania. Jak się okazało, sytuacja po przerwie zmieniła się diametralnie. Gospodarze wyrównali już w 50 minucie (Michał Tomczyk), a trzynaście minut później w – najwyraźniej pechowej dla Pomezanii – 13 kolejce zdobyli kolejną bramkę (Kamil Wróblewski). Gościom z Malborka udało się uratować remis 2:2 w 93 minucie po uderzeniu Kamila Jabłońskiego w zamieszaniu podbramkowym.

Po derbach malborczycy dopisali do swojego dorobku jedno „oczko”, mają więc 33 pkt i spadli z pierwszego miejsca. Pomezania miała szczęście, że niespodziewanie swój mecz tylko zremisowała Gwiazda Karsin - 1:1 z Radunią Stężyca, dzięki czemu pozostaje na 3 pozycji (32 pkt).

Nowy lider zagra 11 listopada (środa) na wyjeździe z Wisłą Korzeniewo. Tego samego dnia Pomezania podejmie o godz. 13 Piaski Wąglikowice. Błękitni Stare Pole (8 m., 18 pkt), umiarkowanie zadowoleni po remisie z malborską drużyną, znowu zagrają u siebie – o godz. 13 z Borowiakiem Czersk. Jurand Lasowice Wielkie, który po ostatniej wyjazdowej porażce 0:5 z Piaskami spadł na ostatnie miejsce w tabeli, podejmie Orła Subkowy (16 m., 4 pkt).

W najbliższy weekend piątoligowcy skończą pierwszą część sezonu. Na sam koniec kibiców czekają duże emocje. Do rangi hitu rundy jesiennej urasta mecz Gromu Nowy Staw z Gwiazdą Karsin. Podopieczni trenera Marka Kwiatkowskiego podejmą beniaminka 14 listopada (sobota) o godz. 12 przy ulicy Toruńskiej w Malborku. To spotkanie będą uważnie obserwowali również kibice Pomezanii, bo od jego wyniku będzie zależało, na którym miejscu rundę ukończy zespół z Malborka.

W 15 kolejce wszystkie pozostałe drużyny z powiatu malborskiego zagrają na wyjeździe: Pomezania z Orłem, Błękitni z Piaskami, Jurand z Czarnymi Przemysław.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 4°C Miasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1017 hPa
Wiatr: 13 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama