Uczestnicy tegorocznej edycji przygotowali prezentacje multimedialne, w których opowiedzieli o najpiękniejszych ich zdaniem punktach na mapie Kociewia.
Czysty zysk
- Gratuluję nie tylko tym, którzy wygrali, ale również tym, którzy nagród nie otrzymali, ale za to zobaczyli jak wygląda Kociewie. To czysty zysk. - stwierdził obecny na imprezie Stanisław Ackerman, członek zarządu powiatu.
Nadesłane prace obejrzeli i ocenili jurorzy. W komisji, oprócz niżej podpisanego, zasiadły Emilia Laskowska (Lokalna Organizacja Turystyczna „Kociewie”) oraz Małgorzata Kruk (Miejska Biblioteka Publiczna w Tczewie). Mimo dosyć wyrównanego poziomu prezentacji, zwycięzcę wybrać mogliśmy tylko jednego. Pierwsze miejsce przyznaliśmy Ewelinie Machucie z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Tczewie. Drugie i trzecie miejsce zajęły odpowiednio: Joanna Brzezińska (również ZSE) oraz Paulina Braun (II Liceum Ogólnokształcące w Starogardzie Gd.). Wyróżniliśmy z kolei Karola Tredera z Zespołu Szkół Rzemieślniczych i Kupieckich im. księcia Sambora II w Tczewie.
Dołączy Świecie
Jak zapowiedziała Irena Jędrzejewska, dyrektor Zespołu Szkół Rzemieślniczych i Kupieckich, prawdopodobnie od przyszłego roku do udziału w konkursie zapraszani będą uczniowie szkół nie tylko ponadgimnazjalnych (jak jest obecnie), ale i gimnazjów.
- Zamierzamy również rozszerzyć konkurs na powiat świecki, bo to przecież też Kociewie - wyjaśniła.
Dodajmy, że pomysłodawcą i organizatorem konkursu jest Aleksandra Komoszyńska, wicedyrektor Zespołu Szkół Rzemieślniczych i Kupieckich.
Nagrodzeni i wyróżnieni
1. Ewelina Machuta; 2. Joanna Brzezińska (obie Zespół Szkół Ekonomicznych w Tczewie); 3. Paulina Braun (II LO w Starogardzie Gd.). Wyróżnienie - Karol Treder (Zespół Szkół Rzemieślniczych i Kupieckich w Tczewie)
W tegorocznej edycji udział wzięli również: Ciesielska Małgorzata (II LO w Starogardzie Gd.), Bartosz Meger (Zespół Szkół Zawodowych w Starogardzie Gd.), Agnieszka Migowska (Zespół Szkół Zawodowych w Skarszewach), Patrycja Kwiatkowska, Okrój Dżesika (obie z ZSE w Tczewie), Paulina Lisewska (Zespól Szkół Budowlanych i Odzieżowych w Tczewie) oraz Agata Lica i Dominik Nierodkiewicz (Zespól Szkół Rzemieślniczych i Kupieckich w Tczewie).
Reklama
V Międzyszkolny Konkurs „Warto poznać Kociewie” - pierwsze miejsca dla „Ekonomika”
TCZEW. Pod hasłem „Cudze chwalicie, swego nie znacie” odbyła się w zeszłym tygodniu piąta edycja konkursu międzyszkolnego „Warto poznać Kociewie”. Wzięła w nim udział młodzież z sześciu szkół ponadgimnazjalnych powiatu tczewskiego i starogardzkiego.
- 09.06.2011 00:00 (aktualizacja 01.04.2023 12:39)
Reklama





Napisz komentarz
Komentarze