Akt erekcyjny z... „Gazetą Tczewską”
- Miejsce pod galerię jest doskonałe – przyznał Bartłomiej Paczóski z Biura Prawno – Finansowego „Inwestor” z Białej Podlaskiej. - Węzeł, która łączy wielość środków komunikacji, to także bardzo dobry pomysł. Myślę, że dzięki symbiozie oba miejsca będą funkcjonowały dużo lepiej. Galeria została „uszyta” na potrzeby miasta, nie za duża, aby nie stała później pusta. Jest w sam raz.
Akt erekcyjny, oprócz inwestora, podpisali prezydent Tczewa, starosta tczewski oraz przedstawiciel głównego wykonawcy. Wraz z aktem w fundament budynku wmurowano folder o galerii, obecnie obowiązujące monety oraz tczewskie dukaty, a także aktualny numer „Gazety Tczewskiej”.
- Strumień pasażerów, który wydostaje się z dworca, jest bardzo duży – mówił prezydent Mirosław Pobłocki. - To spowodowało, że miejsce stało się bardzo atrakcyjne dla budowy galerii handlowej. To jedna z kilku najbardziej oczekiwanych inwestycji w mieście. Chcieliśmy, aby realizacja galerii zbiegła się w czasie z budową węzła transportowego. I to się udało. Dobrze, że wykonawca też jest wspólny.
Cztery kondygnacje
Powierzchnia całkowita galerii wyniesie ok. 26 tys. m/kw. Obiekt będzie się składał z czterech kondygnacji. Na poziomie „-1” oraz „0” znajdzie się parking na ok. 300 miejsc, na poziomie „0” będzie także market spożywczy. Poziomy „+1” i „+2” przeznaczone są pod sklepy, punkty usługowe, restauracje. Na poziomie „+2” powstanie kino i market RTV AGD. Sklepy, w liczbie około 80, jakich marek znajdą się w obiekcie?
- Mamy już sporo podpisanych umów, ale nadal rozmawiamy z kilkoma bardzo dużymi operatorami – wyjaśnia Bartłomiej Paczóski. - Operatorem marketu RTV AGD będzie sieć Euro. Będą sklepy znanych i lubianych marek odzieżowych, jak Reserved, CroppTown, House.
Operatorem od dawna wyczekiwanego w mieście kina będzie Helios. Zaplanowana jest budowa czterech sal kinowych. Jednej większej, która pomieści 270 widzów oraz trzech mniejszych, które pomieszczą od 130 do 190 widzów.
- Wreszcie nie będziemy musieli jeździć do kina do Gdańska – zauważył starosta Józef Puczyński.
Termin będzie dotrzymany
Galeria ma zostać otwarta w okolicach przyszłorocznych świąt wielkanocnych.
- Termin wykonania zostanie dotrzymany, czyli w przyszłym roku na wiosnę będzie już można robić zakupy w nowym obiekcie – zapewnił Mariusz Tuchlin z Dekpolu.
Dodajmy, że konkurs na nazwę Galerii Kociewskiej przy współpracy z inwestorem zorganizowała „Gazeta Tczewska”.
Reklama
Wmurowano kamień węgielny pod budowę Galerii Kociewskiej
TCZEW. Około 80 punktów handlowo – usługowych oraz kino znajdą się w budowanej w Tczewie Galerii Kociewskiej. Wmurowano pod nią kamień węgielny.
- Przemysław Zieliński
- 19.07.2011 00:00 (aktualizacja 23.08.2023 12:33)

Data dodania:
19.07.2011 00:00
PRZECZYTAJ!
Przejdź do kategorii
Edukacja Wypad do miasta Atrakcje Ekologia Wiadomości Społeczeństwo Sport Kultura Gospodarka Inwestycje Ogłoszenia Video Turystyka Felieton Rolnictwo Na sygnale Historia Zdrowie COVID-19 Gdzie się zbadać na COVID-19 #PomagaMY Historia Pomorza Trójmiasto i okolice Pomorze Norda Kaszuby Kociewie Żuławy i mierzeja Powiśle Elbląg i okolice Blogi Polityka Artykuł Sponsorowany PLANUJĘ DŁUGIE ŻYCIE ZOBACZ! POLECANE Muzea Izby Pamięci Wystawy Rozrywka Ważne w kalendarzu Dobre rady Wybory Parlamentarne '2023
Reklama
Reklama
Temperatura: 17°C Miasto: Gdańsk
Ciśnienie: 1020 hPa
Wiatr: 6 km/h
Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: rol
Treść komentarza: Ryś - król kociewskich lasów. Oby się mnożył.
Źródło komentarza: Jeden z dwustu: Wyjątkowy gość w Bukowinach uchwycony na nagraniu
Autor komentarza: Bob sanders
Treść komentarza: A Pan M.Morawiecki dawał w takiej sytuacji dotacje do opału. ale Tusk lepszy co?
Źródło komentarza: Pellet drogi i praktycznie nie do zdobycia. „Jak tylko się pojawi, znika od razu”
Autor komentarza: wolontariuszka chodzi w białych drewniakach na nogach
Treść komentarza: A to terza będą jeździć do Gdyni do kina
Źródło komentarza: Multikino w Sopocie ogłosiło zamknięcie!
Autor komentarza: wolontariuszka chodzi w białych drewniakach na nogach
Treść komentarza: To szkoda że zamykają kino
Źródło komentarza: Multikino w Sopocie ogłosiło zamknięcie!
Autor komentarza: Agnieszka
Treść komentarza: Bardzo inspirujący artykuł 👍 Urządzanie małego salonu fryzjerskiego to spore wyzwanie, ale dobrze zaplanowana przestrzeń, ergonomiczne meble i jasna kolorystyka naprawdę potrafią zdziałać cuda. Świetnie, że zwrócono uwagę na funkcjonalność i komfort pracy – w małym salonie to podstawa.
Przy kompletowaniu wyposażenia warto stawiać na sprawdzone rozwiązania i dobrej jakości meble, które nie tylko ładnie wyglądają, ale też są praktyczne na co dzień. Ciekawą bazą inspiracji i zakupów jest również 👉 https://getfull.pl, gdzie można znaleźć wyposażenie dobrze dopasowane także do niewielkich salonów.
Źródło komentarza: Jak zaaranżować mały salon fryzjerski? Inspiracje i gotowe rozwiązania od polskiej marki Ayala
Reklama
Napisz komentarz
Komentarze