niedziela, 14 grudnia 2025 21:26
Reklama

Alicja Gajewska będzie oceniać najlepsze turystyczne projekty unijne

POMORZE. Cztery lata temu Fabryka Sztuk wygrała konkurs „Polska Pięknieje - 7 cudów unijnych funduszy”. Teraz jej dyrektorka, Alicja Gajewska, została zaproszona przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego do pracy w kapitule kolejnej edycji konkursu.
Alicja Gajewska będzie oceniać najlepsze turystyczne projekty unijne
Konkurs „Polska Pięknieje - 7 cudów unijnych funduszy” organizowany jest już po raz piąty. Pierwsze spotkanie jurorów odbędzie się w połowie lutego.

Siedem kategorii
Nagrody zostaną przyznane w siedmiu kategoriach: rewitalizacja; zabytek; produkt promocyjny (wydawnictwo, portal, kampania promocyjna); obiekt turystyczny/gastronomiczny, wydarzenie (festiwal, targi, jarmark); współpraca transgraniczna oraz rozwój turystyki na obszarach wiejskich. Celem akcji jest wyłonienie najlepszych projektów zrealizowanych przy wsparciu funduszy unijnych, które przyczyniły się do podniesienia atrakcyjności turystycznej Polski.
Przypomnijmy, że Fabryka Sztuk została nagrodzona w kategorii rewitalizacja w pierwszej edycji w 2008 r.

Przywrócić rzekę miastu
Dlaczego akurat rewitalizacja pofabrycznych budynków Centrum Wystawienniczo Regionalnego Dolnej Wisły i Muzeum Wisły tak bardzo przypadła do gustu kapitule konkursu?
- W wielu polskich miastach znajdują się zaniedbane przez dziesięciolecia, niszczejące zabytkowe centra – czytamy w prezentacji obiektu na stronie internetowej konkursu. - Jeszcze więcej miast żyje plecami do rzeki, która w przeszłości często decydowała nie tylko o ich funkcji czy charakterze, ale wręcz o powstaniu w określonym miejscu. W Tczewie od dziesięciu lat miasto wraca nad Wisłę - lokalne władze prowadzą działania zmierzające do przywrócenia rzeki miastu i przekształcenia Starego Miasta i brzegów Wisły w atrakcyjne tereny rekreacyjne.
Podkreślano, że Fabryka Sztuk nie jest martwym budynkiem, ale tętniącym życiem – z jednej strony jako placówka ważna dla mieszkańców miasta i regionu, z drugiej jako oryginalna propozycja dla turystów.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Tirman 13.02.2012 08:13
mantaff gan….. oya mau nanya gan….? kalo buat tgangal lahir mengguna “Select”(tgl,bln,thn) caranya gimana gan…..? makasih….. mantaff gan….. oya mau nanya gan….? kalo buat tgangal lahir mengguna “Select”(tgl,bln,thn) caranya gimana gan…..? makasih…..

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Reklama
Reklama
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: 6°C Miasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 24 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama