piątek, 5 grudnia 2025 17:02
Reklama

Potrącenie pieszego w Rumi

8 grudnia dyżurny Komisariatu Policji w Rumi otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na ul. Derdowskiego w Rumi. Z wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kobieta została potrącona prawdopodobnie podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych. Ranna 59-latka została przetransportowana do szpitala. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia.
Potrącenie pieszego w Rumi

8 grudnia po godzinie 16:00 dyżurny miejscowego komisariatu otrzymał zgłoszenie dotyczące potrącenia pieszej na ul. Derdowskiego w Rumi.

Natychmiast na miejsce zostali skierowani policjanci wydziału ruchu drogowego. Mundurowi zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz wyjaśniali okoliczności potrącenia. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że 52-letnia kierująca samochodem mercedes jadąc ulicą Wybickiego najprawdopodobniej podczas wykonywanego skrętu, potrąciła 59-letnią pieszą przechodzącą przez przejście dla pieszych na ul. Derdowskiego.

Policjanci sprawdzili trzeźwość kierowcy – była trzeźwa. Piesza została przetransportowana do szpitala. 59-latka także była trzeźwa.

Funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności zdarzenia.


Policjanci przypominają i apelują:
Pieszy powinien:
- Upewnić się czy jest możliwość bezpiecznego przejścia przez jezdnię - obserwacja ruchu pojazdów z obu kierunków
- Nie wchodzić na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, nawet na przejściu dla pieszych - kierowca nie zatrzyma pojazdu w miejscu
- Nie wchodzić na jezdnię w sytuacji braku pełnej widoczności - zza pojazdu (szczególnie autobusu lub tramwaju w rejonie przystanków) bądź przeszkody
- Nie wbiegać na jezdnię, lecz spokojnie wchodzić
- Przechodzić jezdnię bez zwalniania i zatrzymywania się bez uzasadnionej potrzeby
- Przekraczać jezdnię tylko w miejscach dozwolonych
- Nie przeskakiwać płotków, żywopłotów, kwietników i innych elementów oddzielających ruch pieszy od kołowego


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
zamglenia

Temperatura: 4°C Miasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 15 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama