poniedziałek, 23 marca 2026 02:25
Reklama

RODZINNA KRADZIEŻ

GNIEW. Policjanci z komisariatu w Gniewie (pow. tczewski) zatrzymali trzech braci w wieku od 16 do 19 lat, którzy kradli metalowe urządzenia kolejowe służące do awaryjnego zatrzymywania pociągów. Teraz 16-latek stanie przed sądem rodzinnym. Dwaj starsi bracia odpowiedzą za kradzież, za co grozi im od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.
Wczoraj około południa policjanci z komisariatu w Gniewie (pow. tczewski) otrzymali zgłoszenie o kradzieży metalowych urządzeń kolejowych w miejscowości Majewo. Już w godzinę po zgłoszeniu funkcjonariusze ustalili, że kradzieży dokonali trzej bracia w wieku 16,18 i 19 lat mieszkający w pobliskiej wsi. W czasie przeprowadzonego przeszukania w ich domu policjanci znaleźli skradzione urządzenia. Ustalono ponadto, że bracia dzień wcześniej w Majewie ukradli dwa kolejne urządzenia służące do awaryjnego zatrzymywania pociągów, które później chcieli sprzedać na złom. Łączną wartość skradzionych przedmiotów przedstawiciele kolei wycenili na ponad 8 tys. zł.

Teraz 16-latek za swój czyn odpowie przed sądem rodzinnym. Dwóm starszym braciom za kradzież grozi od 3 miesięcy do 5 lat więzienia. (KWP)

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: 4°C Miasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 2 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: rolTreść komentarza: Ryś - król kociewskich lasów. Oby się mnożył.Źródło komentarza: Jeden z dwustu: Wyjątkowy gość w Bukowinach uchwycony na nagraniuAutor komentarza: Bob sandersTreść komentarza: A Pan M.Morawiecki dawał w takiej sytuacji dotacje do opału. ale Tusk lepszy co?Źródło komentarza: Pellet drogi i praktycznie nie do zdobycia. „Jak tylko się pojawi, znika od razu”Autor komentarza: wolontariuszka chodzi w białych drewniakach na nogachTreść komentarza: A to terza będą jeździć do Gdyni do kinaŹródło komentarza: Multikino w Sopocie ogłosiło zamknięcie!Autor komentarza: wolontariuszka chodzi w białych drewniakach na nogachTreść komentarza: To szkoda że zamykają kinoŹródło komentarza: Multikino w Sopocie ogłosiło zamknięcie!Autor komentarza: AgnieszkaTreść komentarza: Bardzo inspirujący artykuł 👍 Urządzanie małego salonu fryzjerskiego to spore wyzwanie, ale dobrze zaplanowana przestrzeń, ergonomiczne meble i jasna kolorystyka naprawdę potrafią zdziałać cuda. Świetnie, że zwrócono uwagę na funkcjonalność i komfort pracy – w małym salonie to podstawa. Przy kompletowaniu wyposażenia warto stawiać na sprawdzone rozwiązania i dobrej jakości meble, które nie tylko ładnie wyglądają, ale też są praktyczne na co dzień. Ciekawą bazą inspiracji i zakupów jest również 👉 https://getfull.pl, gdzie można znaleźć wyposażenie dobrze dopasowane także do niewielkich salonów.Źródło komentarza: Jak zaaranżować mały salon fryzjerski? Inspiracje i gotowe rozwiązania od polskiej marki Ayala
Reklama