czwartek, 26 marca 2026 02:24
Reklama

Otwarcie boiska sportowego w Małej Słońcy - jedyny taki prezent…

MAŁA SŁOŃCA. Od minionego wtorku szkoła w Małej Słońcy (gm. Subkowy) może się pochwalić boiskiem piłkarskim z prawdziwego zdarzenia. - Mam nadzieję, że niejeden przyszły Boniek, Lato, czy Deyna z waszego grona wyrośnie – zwrócił się do uczniów placówki wójt Mirosław Murzydło.
Otwarcie boiska sportowego w Małej Słońcy - jedyny taki prezent…
Boisko ze sztuczną murawą, o wymiarach 34 m na 64 m, powstało w ramach programu „Blisko boisko” - wspólnej inicjatywy Grupy PZU, Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz gminy Subkowy. To trzeci tego typu obiekt na Pomorzu.

Wójt szczęśliwy i… smutny
Boisko otwarto w miniony wtorek, a uroczystości towarzyszył festyn szkolny z okazji Dnia Dziecka. Z murawy, przez cały tydzień, będą mogli korzystać nie tylko uczniowie szkoły w Małej Słońcy, ale także mieszkańcy wsi.
- Jestem przekonany, że obiekt poprawi warunki do uprawiania sportu wśród naszych mieszkańców i stanie się ważnym ośrodkiem rozwoju piłki nożnej w gminie Subkowy – powiedział przewodniczący Rady Gminy Subkowy Jacek Lisewski.
Jak wyjaśnił wójt Subków z oddaniem boiska specjalnie zwlekano do Dnia Dziecka.
- Chcieliśmy przekazać dzieciom ten wspaniały prezent, jakiego nikt w historii naszej gminy jeszcze nie otrzymał – wyjaśnił Mirosław Murzydło. - Jestem przekonany, że będziecie o niego dbać i wykorzystywać do maksimum. Kierują mną w tej chwili dwa uczucia – radości, że w końcu boisko oddaliśmy do użytku oraz smutku, że mam tyle lat, ile mam, i już na tym boisku nie pogram. Mam nadzieję, że niejeden przyszły Boniek, Lato, czy Deyna z waszego grona wyrośnie.
 
Przecięli, poświęcili i zagrali
W imieniu placówki podziękowania za sportową inwestycję złożył dyrektor Zespołu Kształcenia Podstawowego i Przedszkolnego w Małej Słońcy.
- Dziękujemy projektantom, wykonawcom oraz szczególnie władzom lokalnym, za odwagę w podjęciu decyzji, bo wiadomo, że wiązały się z nią konsekwencje finansowe, wcale niemałe, oraz za lokalizację boiska – mówił Marceli Kwiatek. - Mamy satysfakcję, ponieważ jest to pierwsze boisko o takim standardzie na terenie gminy Subkowy.
- Życzymy, aby to boisko służyło przez wiele lat w większym słońcu niż dzisiaj – powiedział Cezary Gotowiec, dyrektor ds. klienta korporacyjnego PZU Życie S.A.
Po przecięciu wstęgi i poświęceniu murawy przez proboszcza parafii w Gorzędzieju o. Zbigniewa Stachowicza odbył się pierwszy, historyczny mecz, w którym naprzeciw siebie stanęli samorządowcy z powiatu tczewskiego (wicemistrzowie kraju w piłce nożnej radnych) oraz reprezentacja Małej Słońcy.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: 3°C Miasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1000 hPa
Wiatr: 17 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: rolTreść komentarza: Ryś - król kociewskich lasów. Oby się mnożył.Źródło komentarza: Jeden z dwustu: Wyjątkowy gość w Bukowinach uchwycony na nagraniuAutor komentarza: Bob sandersTreść komentarza: A Pan M.Morawiecki dawał w takiej sytuacji dotacje do opału. ale Tusk lepszy co?Źródło komentarza: Pellet drogi i praktycznie nie do zdobycia. „Jak tylko się pojawi, znika od razu”Autor komentarza: wolontariuszka chodzi w białych drewniakach na nogachTreść komentarza: A to terza będą jeździć do Gdyni do kinaŹródło komentarza: Multikino w Sopocie ogłosiło zamknięcie!Autor komentarza: wolontariuszka chodzi w białych drewniakach na nogachTreść komentarza: To szkoda że zamykają kinoŹródło komentarza: Multikino w Sopocie ogłosiło zamknięcie!Autor komentarza: AgnieszkaTreść komentarza: Bardzo inspirujący artykuł 👍 Urządzanie małego salonu fryzjerskiego to spore wyzwanie, ale dobrze zaplanowana przestrzeń, ergonomiczne meble i jasna kolorystyka naprawdę potrafią zdziałać cuda. Świetnie, że zwrócono uwagę na funkcjonalność i komfort pracy – w małym salonie to podstawa. Przy kompletowaniu wyposażenia warto stawiać na sprawdzone rozwiązania i dobrej jakości meble, które nie tylko ładnie wyglądają, ale też są praktyczne na co dzień. Ciekawą bazą inspiracji i zakupów jest również 👉 https://getfull.pl, gdzie można znaleźć wyposażenie dobrze dopasowane także do niewielkich salonów.Źródło komentarza: Jak zaaranżować mały salon fryzjerski? Inspiracje i gotowe rozwiązania od polskiej marki Ayala
Reklama