wtorek, 24 marca 2026 18:12
Reklama

Drogi do Betlejem. Świąteczne spotkania opłatkowe

PELPLIN. Opłatkiem, symbolem pojednania i znakiem miłości, łamano się w ubiegłym tygodniu w Pelplinie podczas trzech spotkań świątecznych. Biskup pelpliński życzył samorządowcom podejmowania roztropnych decyzji.
Drogi do Betlejem. Świąteczne spotkania opłatkowe
Pierwsze z nich odbyło się w poniedziałek, 14 grudnia, kiedy na opłatku u biskupa spotkali się samorządowcy z diecezji pelplińskiej. Kolejne miało miejsce dzień później, w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury. Na uroczystą sesję Rady Miejskiej tradycyjnie zaproszono przedstawicieli pelplińskich instytucji, duchowieństwa, organizacji pozarządowych oraz przedsiębiorców działających na terenie gminy. Na spotkanie przybył także ordynariusz pelpliński bp Jan Bernard Szlaga.
- Czas przed Bożym Narodzeniem przepełniony jest radością oczekiwania na narodziny Chrystusa Zbawiciela – podkreślił burmistrz Andrzej Stanuch. - Możemy dzisiaj podziękować sobie za współpracę i wszelkie działania dające wymierne dobro naszym mieszkańcom.
Zgodnie z tradycją, i na przekór zaleceniom sanepidu, podzielono się opłatkiem, złożono życzenia wesołych świąt Bożego Narodzenia, a na zakończenie zgromadzono się przy suto zastawionym stole. W świąteczny klimat wprowadziły zebranych kolędy wykonane przez uczniów pelplińskiej szkoły muzycznej.
- Do Betlejem wiedzie bardzo wiele dróg, także poprzez dzisiejsze spotkanie – powiedział bp Jan Bernard Szlaga. - Życzę panu burmistrzowi i Radzie, aby podejmowali jak najroztropniejsze decyzje, żeby mieszkańcy mogli być zawsze zadowoleni. Wszędzie tam, gdzie Senat jest i lud rzymski - mówiono w starożytnym Rzymie, a my mówimy: wszędzie tam, gdzie jest senat pelpliński, tam i jest lud Pelplina.
Ostatnie ze świątecznych spotkań, tym razem dla wszystkich mieszkańców gminy, odbyło się w czwartek, 17 grudnia, w Zespole Szkół nr 1 w Pelplinie.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: 13°C Miasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1011 hPa
Wiatr: 17 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: rolTreść komentarza: Ryś - król kociewskich lasów. Oby się mnożył.Źródło komentarza: Jeden z dwustu: Wyjątkowy gość w Bukowinach uchwycony na nagraniuAutor komentarza: Bob sandersTreść komentarza: A Pan M.Morawiecki dawał w takiej sytuacji dotacje do opału. ale Tusk lepszy co?Źródło komentarza: Pellet drogi i praktycznie nie do zdobycia. „Jak tylko się pojawi, znika od razu”Autor komentarza: wolontariuszka chodzi w białych drewniakach na nogachTreść komentarza: A to terza będą jeździć do Gdyni do kinaŹródło komentarza: Multikino w Sopocie ogłosiło zamknięcie!Autor komentarza: wolontariuszka chodzi w białych drewniakach na nogachTreść komentarza: To szkoda że zamykają kinoŹródło komentarza: Multikino w Sopocie ogłosiło zamknięcie!Autor komentarza: AgnieszkaTreść komentarza: Bardzo inspirujący artykuł 👍 Urządzanie małego salonu fryzjerskiego to spore wyzwanie, ale dobrze zaplanowana przestrzeń, ergonomiczne meble i jasna kolorystyka naprawdę potrafią zdziałać cuda. Świetnie, że zwrócono uwagę na funkcjonalność i komfort pracy – w małym salonie to podstawa. Przy kompletowaniu wyposażenia warto stawiać na sprawdzone rozwiązania i dobrej jakości meble, które nie tylko ładnie wyglądają, ale też są praktyczne na co dzień. Ciekawą bazą inspiracji i zakupów jest również 👉 https://getfull.pl, gdzie można znaleźć wyposażenie dobrze dopasowane także do niewielkich salonów.Źródło komentarza: Jak zaaranżować mały salon fryzjerski? Inspiracje i gotowe rozwiązania od polskiej marki Ayala
Reklama