niedziela, 14 grudnia 2025 21:24
Reklama

Zapomniał o światłach i został namierzony - za jazdę na gazie

STAROGARD GD. Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał rowerzysta, którego wczoraj wieczorem zatrzymali policjanci ze Zblewa. 59-letni cyklista jechał w nocy bez włączonych świateł i nie był w stanie utrzymać prostego toru jazdy. Za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwym grozi kara do roku pozbawienia wolności.
Wczoraj około godz.: 22.30 policjanci ze Zblewa zauważył na ulicy Kościelnej jadącego bez wymaganego oświetlenia rowerzystę. Kierowca jednośladu jechał wężykiem i miał problemy z zapanowaniem nad swoim pojazdem. Gdy funkcjonariusze zatrzymali jadącego zygzakiem rowerzystę do kontroli drogowej okazało się, że kierowca tego pojazdu spożywał wcześniej alkohol. Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Interweniujący w tej sprawie policjanci udaremnił pijanemu rowerzyście kontynuowanie dalszej jazdy. 59-letni mieszkaniec gminy Zblewo niebawem stanie przed sądem, gdzie odpowie za popełnione przestępstwo drogowe. Kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwym zagrożone jest karą do roku więzienia. Ponadto mężczyzna odpowie za jazdę bez wymaganego przepisami oświetlenia. (KPP)

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: 6°C Miasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 24 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama